Mark Hunt: „Jestem teraz lepszym zawodnikiem niż kiedykolwiek wcześniej”

fot. Getty Images

 

Zawodnik wagi ciężkiej UFC, Mark Hunt (10-8) na siedem ostatnich walk przegrał tylko jedną i jest na dobrej drodze by w wieku 40 lat zawalczyć o tytuł.

„The Super Samoan”, to przydomek, który powstał jeszcze wtedy, kiedy Hunt walczył w K-1 i został mistrzem. To było prawie 15 lat temu jednak jak sam mówi, jest teraz o wiele lepszym zawodnikiem niż kiedyś.

„Jestem teraz znacznie lepszym zawodnikiem. Przeznaczam obecnie znacznie więcej czasu na sport, na treningi i przygotowania niż kiedykolwiek wcześniej. To druga formuła w której sięgam szczytu. Byłem pierwszym zawodnikiem spoza Europy, który wygrał tytuł K-1, a teraz zamierzam zostać pierwszym zawodnikiem z tej części świata, który zdobędzie tytuł UFC.”

Mark Hunt dzięki ostatniej wygranej przez KO z Royem Nelsonem zbliżył się o kolejny krok do walki o tytuł mistrza wagi ciężkiej UFC. W listopadzie, a dokładnie 15 dnia tego miesiąca w Mexico City tytułu mistrza będzie bronił Cain Velasquez (13-1) przed Fabricio Werdumem (18-5-1). Co potem, tego jeszcze nie wiadomo, ale może się okazać, że Hunt dostanie swoją szansę całkiem szybko.

Dla marka Hunta wszystko zgrywa się idealnie w czasie i on sam twierdzi, że jest gotowy do walki o pas mistrza. Nowozelandczyk jest co prawda starszy od innych rywali i ma mniej stoczonych walk w MMA, ale od czasu przejścia z Kickboxingu do MMA walczył zawsze z czołowymi zawodnikami.

„Nie ma nigdzie takiego zawodnika, którego mógłbym się wystraszyć. Nie występują u mnie czynniki, które powodują stres kiedy wchodzę do Oktagonu. Myślę, że jest to zaleta mojego wieku.”

Myślicie, że kolejnym rywalem Hunta będzie zwycięzca walki Velasquez vs Werdum? Jak typowalibyście jego starcie z którymś z wyżej wymienionych?

12 thoughts on “Mark Hunt: „Jestem teraz lepszym zawodnikiem niż kiedykolwiek wcześniej”

  1. Sam nostradamus widze , a co jesli wygra Werdum i zrobi roszady w drabince ? Cain nie ma pojecia o parterze poza systemem parteru typowo zapasniczego. Hunt w walce z JDS na samym poczatku zlamal palca u nogi co oslabilo jego mibilnosc. Hunt na jedna bombe moze zmasakrowac twarz i swiadomosc Caina . JDS to zrobil moze i Hunt. Inna sprawa bardziej prawdopodobne zameczenie go przez Caina. JDS dobrze gada sport lubi niespodzianki

  2. IronMike mozna tak gdybac gdybac i gdybac co moze byc a co nie niech najpierw zasluzy na walke z mistrzem i czy to bedzie werdum czy cain przejadą po nim czy tego chcesz czy nie zresztą pozyjemy zobaczymy czy wgl zawalczy o pas

  3. Rozumiem ,ze jestes fanem Caina ale nie moge ogarnac dlaczego za wszelka cene nie dopuszczasz wygranej Hunta z Cainem czy Werdumem. To jest HW , ta waga rzadzi sie swoimi prawami. Oczywiscie jeden czy drugi na 90 % zalatwi Hunta ale on ma ten tytanowy leb i jebniecie cyklopa. To jebniecie , chwila nieuwagi przeciwnika w stojce daje to 10 %. Polska z Niemcami prawie nie strzelala na bramke Manuela a miala 2 gole. Hunt moze przyjac nawalnice ale trafic tego gola czy 2 i po zabawie.

  4. O to chodzi IronMike!!!! A jak mam ogladac 4 pojedynek z JDS albo 3 z Silva to serio żenada!!! Może w ogołe niech z CV nikt sie nie bije bo i tak jest nie do ruszenia… Takie dziwne myslenie… Kazdy ma szanse pokonać mistrza… I według mnie Hunt jest w kolejce następny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *