Marcin Parcheta vs Buakaw Banchamek na Top King World Series

Przed wielką życiową szansą stanie szczeciński zawodnik Muay Thai, Marcin Parcheta. Polak zmierzy się z legendą Muay Thai i K-1 MAX, wielkim mistrzem, Buakawem Banchamekiem w ćwierćfinale elitarnego turnieju Top King World Series. Ćwierćfinały turnieju odbędą się na gali Top King World Series 3, 20-ego grudnia w Hong Kongu.

Marcin Parcheta po debiucie w organizacji KSW, w którym pokonał znanego boksera, Rafała Jackiewicza, stoczył pojedynek w pierwszej rundzie turnieju Top King World Series. Polak w ekwilibrystyczny sposób znokautował francuskiego przeciwnika, Aziza Hlialiego, którego posłał na deski latającym kolanem, podczas gdy przeciwnik trzymał druga jego nogę. Ten nokaut wywołał wielkie kontrowersje w świecie sportów uderzanych, zwłaszcza w serwisach sympatyzujących za Francuzem. Na szczęście organizatorzy gali nie dali wiary w kalumnie, jakie można było wyczytać w zagranicznych serwisach internetowych, i słusznie uznali Marcina zwycięzcą tamtej walki.

Buakaw w ostatniej walce na gali TPWS 2 w Paryżu, na której walczył również Parcheta zdemolował Australijskiego zawodnika Muay Thai i boksera, Steve’a Moxona. Prawo walki w ćwierćfinale wywalczył sobie w Mińsku, gdzie pokonał przez decyzję sędziów Chinczyka, Zhenga Chunya. Dla osób, które nie do końca znają Buakawa wyjaśnimy, że jest to dwukrotny mistrz K-1 MAX, zwycięzca turnieju S-Cup, zwycięzca turnieju Thai Fight i zawodnik, który ma największe zasługi w popularyzowaniu Muay Thai jako przedstawiciel Królestwa Tajlandii na całym świecie. Poniżej pozostałe pary ćwierćfinałowe.

3 thoughts on “Marcin Parcheta vs Buakaw Banchamek na Top King World Series

  1. O rany ale wiadomość! Jeśli Marcin wygra z Buakawem to będzie można to prawie porównać do wyczynu Marka Piotrowskiego pokonującego w 1989r samego Dona Wilsona. Szanse są duże choć faworytem oczywiście Buakaw.
    Marcin WAR!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *