Marcin Bandel i Aleksander Vogt w karcie walk gali FEN 9

fen9-vogt-vs-bandel

Kolejny ważny pojedynek odbędzie się podczas nadchodzącej gali FEN 9 „Go For It” w hali „Orbita”, we Wrocławiu, w dniu 7-go listopada 2015 roku. W walce na zasadach MMA zmierzą się: Marcin Bandel z łódzkiego klubu Zenith Jiu-Jitsu i niemiecki zawodnik, Alexander Vogt, z Combat Team Hamburg. Starcie odbędzie się w kategorii półśredniej do 77 kilogramów.

26-letni Marcin Bandel pierwszy pojedynek w MMA stoczył w 2009 roku pokonując Roberta Skrzypczaka. Między 2011 rokiem a połową 2014 roku zanotował świetną serię 12 zwycięstw z rzędu, w większości przez efektowne poddania. W konsekwencji podpisał kontrakt z największą światową organizacją walk MMA jaką jest amerykańska UFC. Stało się tak po sukcesach m.in. na niemieckim rynku Mieszanych Sztuk Walki. Wywodzący się z Brazylijskiego Jiu-Jitsu (BJJ) zawodnik wygrał 13 walk i tylko 4 przegrał. Mierzy 177 cm i waży 77 kilogramów.

Alexander Vogt liczy 24 lata, ale karierę rozpoczął już w 2011 roku. Po zwycięstwie nad Kayem Heiske i porażce z doświadczonym Jonny Kruschinske zanotował serię pięciu zwycięstw nim nie zatrzymał go Ottman Azaitar, brat znanego w Polsce Abu Azaitara. Vogt wygrał 7 walk i 3 przegrał. Mierzy 182 cm i waży 77 kilogramów.

To międzynarodowe zestawienie jawi się bardzo ciekawie dla kibiców. Absolutnie nie twierdzę, że Bandel jest faworytem tej walki. Chcę tylko ciekawego pojedynku i Alexander Vogt to gwarantuje. Klasę Marcina Bandela znamy wszyscy, ale po występach w UFC i zdrowotnych problemach, wszyscy chcemy wiedzieć na jakim jest etapie.” – powiedział prezes Paweł Jóźwiak.

Serdecznie zapraszamy, na ten i inne pojedynki, jakie w sobotę 7-go listopada 2015 przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA.

Bilety na galę FEN 9 „Go For It” są już dostępne w sprzedaży przez sieć Eventim oraz na stronie www.eventim.pl, a także przez sieć Ticketpro oraz przez stronę www.ticketpro.pl

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *