Marc Goddard będzie sędzią pojedynku Stipe Miocicia z Danielem Cormeirem

Znamy sędziowską obsadę dwóch najważniejszych walk gali UFC 226.
Komisja Sportowa stanu Nevada podała oficjalne informacje na temat sędziów, którzy będą pracowali podczas mistrzowskich pojedynków na gali UFC 226. W klatce wraz z mistrzami kategorii ciężkiej i półciężkiej, Stipe Miociciem i Danielem Cormierem, będzie Marc Goddard. Z kolei o wyniku walki (jeśli pojedynek potrwa pełne 5 rund lub zakończy się decyzją techniczną) zadecydują Dave Hagen, Chris Lee i Glenn Trowbridge. Z wymienionej trójki relatywnie najmniejszym doświadczeniem może pochwalić się Dave Hagen, dodatkowo w ciągu ostatnich trzech lat Hagen sędziował tylko dwa pojedynki mistrzowskie w UFC (Cris Cyborg vs. Holly Holm, Joanna Jędrzejczyk vs. Claudia Gadelha).

W co-main evencie lipcowej gali Max Holloway podejmie Briana Ortegę w rywalizacji o pas wagi piórkowej, podczas tego pojedynku w klatce znajdzie się też Herb Dean. Karty punktowe będą dzierżyli: Derek Cleary, Sal D’Amato oraz Junichiro Kamijo.

Co więcej, NSAC poinformowała też o gażach jakie za swoją pracę otrzymają sędziowie. Marc Goddard i Herb Dean za pracę w klatce otrzymają po 1 900 dolarów zaś na konto każdego z sędziów punktowych trafi 1 600 dolarów.

Gala UFC 226 odbędzie się 7 lipca w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *