Maciej Kozak poddany na Toukon Challenge

Niestety nie udało się jednemu z najlepszych chwytaczy w Polsce, Maciejowi Kozakowi odnieść zwycięstwa na londyńskiej gali BJJ, Toukon Challenge. W 20-minutowym meczu Irlandczyk Darragh O’Canail zmusił do odklepania baseball choke reprezentanta Grappling Kraków.

Początek walki był dość spokojny, obydwaj zawodnicy przetaczali się nawzajem, nie mogąc jednak zrobić większej krzywdy przeciwnikowi. Prawdziwa walka zaczynała się, gdy regulaminowy czas IBJJF się skończył, czyli w drugich 10-ciu minutach pojedynku. Wtedy coraz bardziej uwidaczniała się przewaga Irlandczyka, który niemal bez przerwy wywierał presję na walczącego z dołu Polaka. W końcu dzięki swojej konsekwencji przeszedł gardę podopiecznego Macieja Szczudrawy, zdobył dosiad i poddał Polaka baseball choke. Oto wpis Macieja z serwisu społecznościowego Facebook:

Przegrałem swoją walkę na Toukon Challange. Darragh jest zajebistym i przemiłym gościem, nawet nie jest mi tak bardzo przykro. Tym bardziej że skasował mnie moją własną bronią Strong game, 4 real, muszę nadgonić. Dziękuję wszystkim którzy mnie oglądali i wspierali oraz pomogli mi się przygotować – Grappling Kraków, Copacabana, Dragon’s Den, CF Kraków i cała reszta. Sponsorzy: MANTO, ARMOUR Wear. Dziękuję przyjaciołom, moim uczniom i rodzinie za wsparcie. Następnym razem będzie lepiej, a to zawsze dobre doświadczenie. Kropka;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *