Lyoto Machida: „Walka z Luke Rockholdem byłaby wspaniałym pojedynkiem”

Jason Silva-USA TODAY SPORTS / MMAJunkie.com

 

Tak Lyoto Machida skomentował wyzwanie Luke Rockholda po walce Lyoto z CB Dollawayem na UFC Fight Night 58.

Luke Rockhold (13-2 MMA, 3-1 UFC) napisał na swoim Twitterze, że Lyoto Machida (22-5 MMA, 14-5 UFC) zrobił dobre wrażenie na minionej gali i jest gotowy na walkę z nim o co bezpośrednio zwrócił się do Dana White’a. Machida faktycznie w pojedynku z CB Dollaway’em (15-6 MMA, 9-6 UFC) nie miał zbyt wiele do roboty ponieważ już po 62 sekundach pierwszej rundy było po wszystkim. Walka zakończyła się przez TKO po potężnym kopnięciu na korpus po którym Dollaway został dodatkowo zasypany ciosami.

Po dwóch ostatnich walkach Machidy, które kończyły się po 25 minutach, ta dzisiejsza walka była miłą odskocznią i sam Lyoto zażartował, że musiał sobie to odbić. Brazylijczyk dodaje również, że chce walczyć z każdym kto przybliży go do walki o tytuł wagi średniej.

„Moje ostatnie pojedynki były długie, więc ta walka to zrekompensowała. CB jest twardym przeciwnikiem, ale cios padł w odpowiednim czasie i miejscu. Chciałbym teraz stoczyć walkę, która da mi szansę na pojedynek o pas.”

Postać Luke Rockholda idealnie wpisuje się w plan Lyoto Machidy. Rockhold sam dąży do tego by zawalczyć o tytuł po tym jak wygrał trzy ostatnie walki. Zarówno on jak i Dana White napisali na swoim Twitterze, że byłaby to walką, którą chciałoby się zobaczyć.

 

Na razie jeszcze nic nie jest potwierdzone, a poza tym jest jeszcze kilka innych ważnych walk w kategorii średniej. Lyoto Machida powiedział, że będzie czekał na dalszy rozwój spraw.

„To może być Luke Rockhold lub ktokolwiek inny. Jestem przygotowany na walkę z każdym.”

6 thoughts on “Lyoto Machida: „Walka z Luke Rockholdem byłaby wspaniałym pojedynkiem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *