Li Jingliang szybko znokautował Santiago Ponzinibbio na UFC on ABC 1

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Santiago Ponzinibbio wrócił do rywalizacji po ponad dwóch latach przerwy, ale powrót do Oktagonu zakończył się dla niego szybką porażką po nokaucie w wykonaniu Li Jinglianga na gali UFC on ABC 1.

Stający do walki po raz pierwszy od 2018 roku, w pierwszej rundzie pojedynku w wadze półśredniej Santiago Ponzinibbio (27-3 MMA, 9-2 UFC) chybił potężnym ciosem prawą ręką na co Li Jingliang (17-6 MMA, 9-4 UFC) odpowiedział lewym sierpowym, który wylądował równo na szczęce Argentyńczyka kończąc walkę nokautem w czasie 4:25.

W pierwszej połowie rundy widać było, że Ponzinibbio miał problemy ze znalezieniem zasięgu, ponieważ Jingliang atakował go niskimi kopnięciami prezentując płynną pracę na nogach, dzięki której łatwo było mu się wymknąć z zasięgu rywala.

Jingliang zaczął zwiększać tempo, a Ponzinibbio odpowiedział na to prawym, którym minął się z celem i sam został trafiony jednym lewym sierpowym przez Jinglianga zanim sędzia Jason Herzog zakończył pojedynek.

Li Jingliang pokonał Santiago Ponzinibbio przez nokaut (uderzenie), runda 1, 4:25.

Li Jingliang wygrał cztery z pięciu ostatnich walk i był to jego siódmy nokaut w UFC, co sprawia, że staje się coraz groźniejszym rywalem w dywizji. Santiago Ponzinibbio przed tą porażką wygrał siedem walk z rzędu.