Leon Edwards rzucił wyzwanie „rasistowskiemu draniowi” Colby’emu Covingtonowi

Twitter @ufceurope

Leon Edwards chce dostać w swoje ręce Colby’ego Covingtona. „Rocky” obawia się tylko tego, że „Chaos” będzie kolejnym zawodnikiem, który będzie go unikał.

Brytyjski zawodnik wagi półśredniej umieścił na Twitterze wpis w którym rzucił wyzwanie Colby’emu Covingtonowi po jego zwycięstwie nad byłym mistrzem Tyronem Woodleyem na gali UFC Vegas 11. Covington pokonał Woodleya przez TKO w piątej rundzie, odbijając się od grudniowej porażki o tytuł z mistrzem Kamaru Usmanem.

Leon Edwards (18-3 MMA, 10-2 UFC) chce walczyć z Covingtonem jeszcze przed końcem roku.

„Nie martwcie się, pokonam tego rasistowskiego drania, w grudniu. Zobaczmy, czy Colby dołączy do klubu „Nie walczę z Leonem” i będzie uciekał jak reszta.”

Edwards nie walczył od lipca 2019. Pandemia koronawirusa i ograniczenia w podróżowaniu były przyczyną problemów z zestawieniem następnej walki dla Edwardsa. Ma on też trudności z pozyskaniem przeciwników z dużymi nazwiskami lub wysoko notowanych w rankingach.

Edwards jest obecnie na fali ośmiu zwycięstw z rzędu i zajmuje 3. miejsce w oficjalnym rankingu wagi półśredniej UFC. Jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w dywizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *