LEGEND 2: Invasion

Druga edycja sportowego show organizacji LEGEND zatytułowana „Invasion” odbędzie się 8 listopada na stadionie na Łużnikach w Moskwie.

Aktualizacja 3

Organizatorzy LEGEND 2 poinformowali na oficjalnej stronie (legendashow.com), że 8 listopada dojdzie do walki między Mirko Filipovicem a Alexeyem Oleinikiem (wpis z 28 października godz. 17:44). Rosjanin jest doświadczonym zawodnikiem walczącym w takich organizacjach jak М-1 Global, KSW, BodogFight, YAMMA Pit Fighting, Bellator Fighting Championships oraz na turniejach grapplerskich i combat Sambo.

Zaledwie kilka dni temu Alexey Oleinik (47-9-1) pokonał przez poddanie Diona Staringa na gali ProFC 50. W czerwcu natomiast wygrał z Jeffem Monsonem przez duszenie zza pleców wcześniej obijając go w stójce.

Alexey Oleinik jest jednym z najgroźniejszych zawodników wagi ciężkiej a dodatkowo posiada duże umiejętności sprawiające, że jego przeciwnicy odklepują walkę.

Aktualizacja 2

Jak podaje serwis asianmma.com z powodu zawirowań z osobą Alexandra Emelianenko , organizatorzy LEGEND 2 byli zmuszeni odwołać pojedynek z Mirko Filipovicem. „Cro Cop” pojawi się jednak na noworocznej gali Inoki Bom Ba Ye 2013 na której zmierzy się z Satoshi Ishii. Złoty medalista igrzysk olimpijskich w 2008 roku swoją karierę w MMA rozpoczął w 2009 roku od pojedynku z Hidehiko Yoshidą. W swojej karierze ma 10 zwycięstw i tylko dwie porażki ze wspomnianym wcześniej Yoshidą oraz z Fedorem Emelianenko. W ostatniej walce pokonał przez decyzję Jeffa Monsona. Jak sam mówi, zwycięstwo z Filipovicem może otworzyć dla niego drzwi do UFC.

Aktualizacja 1

Początkowo na LEGEND 2: Invasion walką wieczoru miał być pojedynek rewanżowy między zawodnikiem wagi ciężkiej Alexandrem Emelianenko a legendą MMA i K-1, Mirko „Cro Cop” Filipovicem. Obaj zawodnicy spotkali się pierwszy raz w 2004 roku na gali Pride Conflict. Lepszym okazał się wtedy Filipovic, który pokonał młodszego z braci Emelianenko przez KO kopnięciem w głowę. Według ostatnich informacji oraz oświadczenia organizatorów do tej walki nie dojdzie. Powodem jest lekceważące i nieprofesjonalne podejście Rosjanina do walki co spowodowało, że nie przygotowywał się do tego pojedynku oraz ponowne wejście w konflikt z prawem. Alexander Emelianenko miał pobić w barze 63-letniego weterana wojennego, który wraz z przyjaciółmi świętował urodziny. Twierdzi on, że Emelianenko rozdrażniły głośne okrzyki świętujących. Alexander za pomocą swojego rzecznika oświadczył, że to ten mężczyzna i jego syn wszczęli bójkę po próbie zwrócenia im uwagi aby zachowywali się ciszej. W związku z całą sprawą trwa obecnie szukanie zastępstwa dla Mirko Filipovica.

W innej walce MMA zobaczymy pojedynek brytyjsko-rosyjski między Paul’em  Daley’em a Alexandrem Yakovlevem. W lipcu Daley , który jest bardzo groźny w stójce znokautował Łukasza Chlewickiego natomiast Yakovlev będący dobrym taktykiem w swojej ostatniej walce  pokonał na punkty Murada Abdulaeva.

Fani K-1 również znajdą coś dla siebie na tej gali.

Rumuński zawodnik wagi ciężkiej Andrei Stoica zawalczy w rewanżowym pojedynku z perspektywicznym zawodnikiem z Chorwacji Agronem Preteni. W zeszłym roku na K-1 World Grand Prix 2012 Final z Zagrzebiu lepszym na punkty okazał się Agron Preteni.

Warren Stevelmans zmierzy się z agresywnie walczącym mistrzem Muay Thai Chingizem Allazovem z Białorusi. Stevelmans rozpoczął swoją karierę w 2001 roku a w 2008 wygrał finał K-1 MAX. Walczył z takimi zawodnikami jak Giorgio Petrosyan, Albert Kraus oraz Mike Zambidis. Na początku 2011 roku walczył w K-1 MAX w Madrycie, ale w walce finałowej przegrał z Hiszpanem Rafi Zouheir’em. W zeszłym roku pokonał Dzhabara Askerova, który był zwycięzcą tegorocznego Grand Prix K-1 organizacji LEGEND.

Pora na pojedynek, który wzbudzi emocje u każdego ponieważ dojdzie do długo oczekiwanego powrotu marokańskiego zawodnika wagi ciężkiej Badra Hari. W ostatnim pojedynku przegrał z Zabitem Samedovem co było nie lada sensacją. Tym razem  przeciwnikiem „Golden Boy’a” będzie prawdziwa legenda K-1, Alexei „Red Scorpion” Ignashov.

Na gali LEGEND 2: Invasion zobaczymy również półfinał Grand Prix wagi ciężkiej K-1 na którym zmierzą się Melvin Manhoef i Zabit Samedov oraz Sahak Parparyan i mistrz 2012 SuperKombat World Grand Prix Pavel Zhuravlev.

Dla przypomnienia pierwsza edycja, która odbyła się 25 maja odniosła ogromny sukces. Wszyscy fani sportów walki byli pod ogromnym wrażeniem organizacji i poziomu walk. Po raz pierwszy Moskwa gościła takie gwiazdy jak Jon Jones, Alexander Gustafsson, Andy Souwer, Gago Drago, Mike Zambidis oraz wiele innych. Na gali odbyło się wówczas pięć walk K-1 i trzy w formule MMA.

LEGEND 2: Invasion

Data: 8 listopada, 2013
Miejsce: Łużniki Sports Arena, Moskwa – Rosja

Karta walk

Super Fight, MMA, 93+ kg:
Alexey Oleinik VS Mirko „Cro Cop” Filipovic

Super Fight, K-1, 93+ kg:
Badr „The Golden Boy” Hari VS Alexey „Red Scorpion” Ignashov

Super Fight, MMA, -77 kg:
Paul „Semtex” Daley VS Alexander „Bad Boy” Yakovlev

Big 4 drugi półfinał, K-1, -93 kg:
Sahak „Hak” Parparyan VS Pavel „Caiman” Zhuravlev

Big 4 pierwszy półfinał, K-1, -93 kg:
Zabit „Mowgli” Samedov VS Melvin „No Mercy” Manhoef

Super Fight, ММА, -77 kg:
Eduard Vartanyan VS Florent Betorangal

Super Fight, K-1, -70 kg:
Warren Stevelmans VS Chingiz „Chinga” Allazov

Walka rezerwowa, K-1, -93 kg
Andrei Stoica VS Agron Preteni

9 thoughts on “LEGEND 2: Invasion

  1. Zapowiadaną walką była faktycznie ta w której Alexander Emelianenko miał walczyć z Mirko Filipovicem. Masz jednak rację co do zmiany przeciwnika dla Cro Copa. Dotarłem właśnie do oświadczenia organizatora w którym stwierdzono, że Emelianenko olał sprawę przygotowań do walki więc wywalili go z karty. Trwa szukanie zastępstwa ale jak na razie nic nie doczytałem o Oleiniku.

  2. Satoshi Ishii oraz Mirko „CroCop” Filipovic skrzyżują rękawice na corocznej gali Inoki Bom-Ba-Ye pod koniec roku w Japonii. Walka została zakontraktowana po wycofaniu Filipovicia z gali Legend w Rosji – właściciele federacji nie byli w stanie znaleźć wartościowego zastępstwa za nieprzygotowanego do walki Alexa Emelianenko. Pomocną dłoń do Chorwata wyciągnął Antonio Inoki, który zaproponował federacji Legend oraz żywej legendzie sportów walki kontrakt na pojedynek z Satoshim Ishii. Złoty medalista olimpijski w judo jest w gazie, ostatnio na gali M-1 pokonał Jeffa Monsona,

  3. mam nadzieje ze mirko nie wypalił się całkowicie i pokaże nam trochę emocji jak za dawnch czasów ,szkoda że nie zrobili zestawienia crocop vs overem,przecież mają nie wyrównane rachunki z dawnej walki,pomimo wszystko,mirko wirze w ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *