Legacy FC wciąż stawia na BJJ

Teksańska organizacja Legacy FC wciąż stawia na zawodników wywodzących się z BJJ. Po Jorge Patino i Robercie Drysdale organizacja postanowiła wypromować mistrzów świata BJJ, Rafaela Lovato jr i jego ucznia, Justina Radera (1-0). Lovato najprawdopodobniej będzie walczył w dywizji średniej, a Rader w piórkowej. Do ich debiutu w nowej organizacji dojdzie 26. września na Legacy FC 35 w Tulsie.

Dla starszego z Amerykanów będzie to pierwsza walka w zawodowym MMA. Lovato jest znany z tego, że trenuje ze swoim ojcem jak i również z tego, że jest drugim zawodnikiem spoza Brazylii, po BJ Pennie, który zdobył złoty medal w dywizji czarnych pasów na Mistrzostwach Świata BJJ. Oprócz tego Lovato wygrywał tytuły na MŚ No Gi. Amerykanin znany jest z tego, że w kimonach walczy pajęczą gardą, która ma niewielkie przełożenie na MMA.

Rader swoją pierwszą zawodową walkę stoczył w maju tego roku nokautując Craiga Campbella w drugiej rundzie. Podobnie jak Lovato jest mistrzem świata BJJ No Gi, a także weteranem zawodowych turniejów grapplingowych, Grapplers Quest.

Walką wieczoru gali będzie starcie o pas dywizji półciężkiej Legacy FC pomiędzy Myronem Dennisem, a utytułowanym zawodnikiem BJJ i Judoką, Leonardo Leite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *