Kto zmierzy się ze Stefanem Struve na UFC 204 po wycofaniu się Ruslana Magomedova?

Struve-vs-Magomedov

Z karty walk gali UFC 204 wypada pojedynek w wadze ciężkiej między Stefanem Struve a Ruslanem Magomedovem o czym już informowaliśmy. Pozostaje pytanie z kim UFC zestawi teraz Stefana Struve?

Ruslan Magomedov (14-1) musiał wycofać się z pojedynku z powodu zakażenia gronkowcem. Zanim będzie mógł wrócić do rywalizacji może upłynąć trochę czasu w zależności jak szybko poradzi sobie z zakażeniem.

Rosjanin stoczył  w UFC trzy wygrane walki, ale jego seria zwycięstw jest imponująca, ponieważ od ostatniej porażki wygrał dziewięć pojedynków. Jedyną porażkę jaką odniósł w karierze, to przegrana przez TKO w 2011 roku z Konstantinem Gluhovem. W UFC konfrontował się z Viktorem Pesta, Joshem Copelandem oraz Shawnem Jordanem. Magomedov ma trochę pecha, ponieważ ostatni raz walczył w październiku zeszłego roku więc jego przerwa od walk może potrwać ponad rok. Ruslan miał zmierzyć się w kwietniu z Gabrielem Gonzagą, ale z powodu kontuzji zastąpił go Derrick Lewis.

Do gali pozostał jeszcze prawie miesiąc więc organizacja będzie miała jeszcze sporo czasu na znalezienie rywala dla Stefana Struve. Holender w swojej ostatniej walce znokautował łokciem Antonio Silvę. Pojedynek Struve z Magomedovem byłby bardzo ciekawy, ponieważ obaj zajmują odpowiednio #13 i #12 miejsce w rankingu i zwycięzca mógłby znacznie zbliżyć się do pierwszej dziesiątki.

Pozostaje pytanie, kogo UFC zestawi dla Stefana Struve kiedy praktycznie wszyscy z top 15 mają już zestawione walki? Wolnym zawodnikiem pozostaje sklasyfikowany na #14 miejscu Francis Ngannou, który w ostatniej walce pokonał w pierwszej rundzie Bojana Mihajlovica wygrywając siódmą walkę z rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *