KSW 58: Szymon Kołecki vs Martin Zawada i Salahdine Parnasse vs Daniel Torres o pas

Złoty medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki stanie do pojedynku w wadze półciężkiej z Martinem Zawadą w walce wieczoru gali KSW 58, która odbędzie się 30 stycznia.

Dwukrotny medalista olimpijski, Szymon Kołecki przeszedł do MMA po zakończeniu kariery w podnoszeniu ciężarów. Do tej pory ustanowił zawodowy rekord 8-1 z dwoma walkami w KSW w których odniósł zwycięstwa przez TKO w starciach z Mariuszem Pudzianowskim na KSW 47 oraz Damianem Janikowskim na KSW 52.

Teraz Kołecki zmierzy się z Martinem Zawadą, który jest bratem obecnego zawodnika UFC Davida Zawady. „King Kong” jest bardzo doświadczonym zawodnikiem z rekordem 29-15-1, więc może okazać się bardzo trudnym wyzwaniem dla Kołeckiego. Zawada stoczył dziewięć walk w KSW z przerwami, wygrywając pięć. Ostatnie trzy walki, to wygrana przez TKO z Łukaszem Jurkowskim (walka zatrzymana przez narożnik) a KSW 42, porażka przez TKO z Michałem Materlą na KSW 44 i zwycięstwo przez decyzję z Thiago Silvą na KSW 49.

W pojedynku co-main event, niepokonany mistrz wagi piórkowej KSW Salahdine Parnasse będzie bronił swojego tytułu przed Danielem Torresem.

Z imponującym rekordem 14-0-1, Parnasse jest uznawany za jednego z czołowych zawodników kategorii piórkowej w Europie. W KSW odniósł ma za sobą pięć zwycięskich walk w KSW, w tym dwie wygrane w walkach o tytuł z Romanem Szymańskim przez TKO na KSW 48 i w obronie z Ivanem Buchingerem przez decyzję na KSW 52.

Rywalem Francuza będzie Brazylijczyk Daniel Torres, który stoczy piątą walkę w klatce KSW. Posiadający rekord 11-4, Torres po wygranym debiucie przez niejednogłośną decyzję z Filipem Wolańskim na KSW, przegrał, przez decyzję z Romanem Szymańskim. Kolejne dwie walki Brazylijczyka, to zwycięstwa nad Filipem Pejicem przez decyzję na KSW 51 i Maxem Coga przez niejednogłośną decyzję na KSW 56.

Kolejne walki zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *