Krzysztof Jotko przegrał z Uriah Hall’em przed czasem na gali w Pittsburghu

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Niestety Krzyśkowi Jotko nie udało się pokonać Uriah Hall’a na gali UFC Fight Night 116 doznając tym samym drugiej porażki z rzędu.

Początek walki wcale nie wskazywał na to, że Hall może być zwycięzcą tego pojedynku, ale ta walka pokazuje jak nieobliczalnym jest ten sport gdzie sytuacja w jednej chwili może się odwrócić o 180 stopni.

Pierwszą rundę Jotko rozpoczął aktywnie od ataku i to on zyskiwał przewagę zadając ciosy rywalowi i spychając go pod siatkę i zmuszając do obrony. Hall co jakiś czas odgryzał się kilkoma ciosami i niskim kopnięciem, ale to Jotko dyktował warunki.

W połowie rundy, Jotko trafił mocnym prawym bitym z dołu po czym zasypał Hall’a ciosami doprowadzając go do upadku, ale Uriah zdołał się podnieść. Jotko wciąż zadawał celne ciosy podbródkowe Jamajczykowi i zdołał go obalić. Będąc z góry, Krzysztof obijał głowę i korpus rywala. Hall szukając ucieczki z tej trudnej sytuacji oddał plecy, co natychmiast wykorzystał Polak zakładając mu duszenie zza pleców, które nie było niestety zbyt dobrze dopięte i Hall zdołał z niego uciec. W ostatniej minucie walki, Hall dał radę podnieść walkę do stójki gdzie Jotko ponownie przeszedł do ataku i atakował prawymi prostymi i podbródkowymi, ale był już na tyle zmęczony, że jego ciosy nie miały już takiej siły i szybkości.

Początek drugiej rundy był nieco bardziej spokojny i obaj zawodnicy raz  po raz zadawali lekkie ciosy. Hall zaczął częściej używać nóg zadając niskie kopnięcia, a nawet kopnięcia obrotowe po których Jotko ponownie zepchnął przeciwnika pod siatkę. Obaj zawodnicy krążyli po Oktagonie szachując się pojedynczymi ciosami, ale widać było, że Hall zaczynał być bardziej pewny siebie i zaczął narzucać swoje tempo nad zmęczonym Jotko. Ostatnią akcją tej walki był potężny prawy prosty w wykonaniu Hall’a, który celnie trafił w szczękę Polaka powalając go na deski, a Jamajczykowi pozostało już tylko dokończenie dzieła zasypując go ciosami w parterze.

Dla Uriah Hall’a było to bardzo cenne zwycięstwo po trzech porażkach z rzędu z Robertem Whittakerem, Derekiem Brunsonem i Gegardem Mousasi. Natomiast Krzysztof Jotko zanotował drugą porażkę z rzędu po wcześniejszej przegranej z Davidem Branchem. Jest to też jego trzecia porażka w organizacji UFC.

3 thoughts on “Krzysztof Jotko przegrał z Uriah Hall’em przed czasem na gali w Pittsburghu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *