Koniec zawieszenia Chaela Sonnena, ale on sam jeszcze nie wie, czy wróci do UFC

Josh Hedges/Zuffa
Josh Hedges/Zuffa

W minioną sobotę 23 lipca dobiegło końca dwuletnie zawieszenie Chaela Sonnena, ale wciąż nie wiadomo, czy „The American Gangster” wróci do UFC.

Mimo tego, że dopiero w sobotę zakończyło się zawieszenie, to Chael Sonnen był poddawany w lipcu dwukrotnie testom USADA. Sonnen przyznał, że sam nie jest pewien, czy jego ostatnie testy dadzą wynik negatywny. O tej kwestii rozmawiał w ostatnim odcinku „The MMA Hour”.

„Jeśli przejdę pierwszy test, to będziemy mogli wtedy inaczej rozmawiać, ale chcę być z wami szczery. Naprawdę nie wiem, co się wydarzy.”

Prowadzący program Ariel Helwani zapytał Sonnena o to, kiedy otrzyma wyniki tych dwóch ostatnich testów, na co Chael zwrócił uwagę na dość interesującą rzecz.

 „W tym rzecz, że dostajesz telefon tylko wtedy gdy oblejesz test. Jeśli zadzwonisz do nich tak jak ja to zrobiłem i powiedziałem, „Hej przyszły już wyniki?”, a oni zaczynają, „Dlaczego pytasz? Dlaczego miałbyś nie wiedzieć, czy przeszedłeś test?”

„Chłopaki! To dlatego, że czegokolwiek bym nie zażył, to będzie przez was zakazane! Powiecie mi po prostu, czy przeszedłem test, czy nie” i za każdym razem jak zapytam o to kogoś, to te pytanie jest traktowane jako temat tabu.”

Sonnen dodał, że jedyne czego potrzebuje, to wynik jednego testu, aby podjąć decyzję o kolejnej walce.

„Potrzebuję tylko jednego testu. Jeśli przejdę jeden test, to będę mógł dalej działać. Muszę wiedzieć i nie ma znaczenia jak wiele razy o to będę pytał. Oni myślą, że ja sobie żartuję, czy coś, ale tak nie jest ponieważ taka jest prawda. Wy po prostu o tym nigdy wcześniej nie słyszeliście.”

Chael Sonnen uzależnia swój powrót od wyników testów, ale powiedział też, że chciałby zawalczyć na gali UFC Fight Night 96, która odbędzie się 1 października w Portland w rodzinnym mieście Sonnena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *