Klubowy kolega Jona Jonesa, Frank Lester uważa, że „Bones” został wrobiony

Kevork Djansezian/Zuffa LLC via Getty Images

Frank Lester, który był z Jonem Jonesem, gdy ten otrzymał telefon z wiadomością o oblanych testach, uważa, że ​​jego kolega z teamu Jackson-Wink MMA został wrobiony.

Jones został zgłoszony przez USADA za zastosowanie niedozwolonej substancji po ważeniu przed galą UFC 214, która odbyła się w zeszłym miesiącu w Anaheim. Następnego wieczoru pokonał przez nokaut w trzeciej rundzie Daniela Cormiera, odzyskując tytuł wagi półciężkiej UFC.

— Byłem na obiedzie z Jonem Jonesem i siedziałem obok niego, kiedy odebrał telefon z informacją o tym oblanym teście antydopingowym. Przypuszcza się, że wziął on steryd doustny między ważeniem, a wieczorem walki. To sprawia, że ​​ta historia nie ma w ogóle sensu, ponieważ nic by to nie dało Jonowi. Potrzeba tygodni na to, aby sterydy zaczęły działać, aby zbudować i wzmacniać wydajność organizmu.

— Jon był co najmniej zdruzgotany

— To jest ustawione, po prostu. Żaden sportowiec nie będzie czysty przez cały obóz treningowy, a następnie nie weźmie sobie doustnego steroidu pomiędzy ważeniem i walką, wiedząc, że zostanie przetestowany, gdy tylko skończy walczyć. Jest to po prostu ukartowane. Próbują zrujnować życie temu dzieciakowi. To nie ma sensu i Jon tego nie zrobił. Zobaczmy, jak się to wszystko rozwinie, ale naprawdę wierzę, że Jon jest niewinny i mam nadzieję, że wszyscy dacie mu uczciwą szansę, zanim go osądzicie i znienawidzicie.

Jonesowi może grozić nawet dwuletnie zawieszenie, jeśli zostanie uznany za winnego stosowania niedozwolonego wspomagania.

One thought on “Klubowy kolega Jona Jonesa, Frank Lester uważa, że „Bones” został wrobiony

  1. No jest tu ziarno prawdy, JJ był sporo badany przed walka, ze względu na wcześniejszą wpadkę. Tak więc, jeśli wcześniej było ok to wzięcie czegokolwiek tydzień przed walką nic nie daje. jeśli już to jakiś dopalacz tuż przed. A zakładając że wcześniej nie koksił( bo w trakcie obozu był również badany) to nie ma sensu. Jednak z innej strony patrząc to ciekawe co to za substancja. W końcu są środki które da się wykryć tylko przez pewien czas po zażyciu.Prawdy pewnie nie poznamy, Jon straci pas na rzecz DC i skończy karierę. USADA nie pozwoli na precedens.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *