Khabib Nurmagomedov chce, żeby UFC zestawiło go z Tonym Fergusonem, a McGregora z Diazem

Fot. UFC.com

Khabib Nurmagomedov od dawna jest poza grą, ale od pewnego czasu zaczyna coraz głośniej mówić o swoim powrocie do rywalizacji i zaczął się bawić w zestawianie walk.

Nurmagomedov miał zmierzyć się z Tonym Fergusonem o tymczasowy tytuł wagi lekkiej na UFC 209, ale problemy z robieniem wagi wyeliminowały go z walki i rywalizacji na dłuższy czas. W rezultacie czego Ferguson otrzymał walkę o pas z Kevinem Lee, którego pokonał na gali UFC 216 i został tymczasowym mistrzem.

Powracający do pełni zdrowia The Eagle opowiedział w ostatnim odcinku „The MMA Hour” o swoich planach na przyszłość. Khabib powiedział, że ma nadzieję na powrót do Oktagonu jeszcze w tym roku na gali UFC 219 zaplanowanej na 30 grudnia w Las Vegas.

Nurmagomedov poszedł o krok dalej i powiedział, że chce, aby UFC najpierw zestawiło trzecią walkę mistrza wagi lekkiej Conora McGregora z Natem Diazem, tak żeby on mógł zmierzyć się z Tonym Fergusonem.

„Mamy prawie 12 tygodni, 11 tygodni przed UFC 219. Teraz rozpoczął się bardzo interesujący okres w moim życiu. Mam nadzieję, że UFC da mi walkę o mistrzostwo. Z końcem roku, chcę wszystko z odrobić. Uwaga, chodzi o pasy mistrzowskie. Chcę wziąć wszystko. Na koniec roku, chcę wszystko naprawić. Zobaczymy, co się stanie. Przede wszystkim myślę, że UFC musi zestawić walkę Conor vs Nate Diaz 3, a potem mnie z Tonym.

Moim zdaniem, Tony Ferguson jest prawdziwym mistrzem dlatego nie sądzę, aby moja walka z nim byłaby o tymczasowy pas. Oficjalnie tak, ale ludzie chcą zobaczyć mnie w pojedynku z Tonym Fergusonem. Myślę, że to dużo lepsza walka, za wszystko. Gdybym pokonał Tony’ego Fergusona i zdobył tymczasowy pas — Conor jest oficjalnym mistrzem, ale nie jest mistrzem ludzi.”

Najbardziej prawdopodobny scenariusz na chwilę obecną jest taki, że Khabib Nurmagomedov będzie musiał poczekać na walkę o jakikolwiek pas, ponieważ Tony Ferguson jest zestawiany do pojedynku z Conorem McGregorem, którego Irlandczyk sam wskazał jako swojego następnego przeciwnika do walki w pierwszej obronie tytułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *