Khabib Nurmagomedov był gotowy na walkę z McGregorem, ale nie w limicie wagi lekkiej

sports.yahoo.com
sports.yahoo.com

Ojciec Rosjanina opowiada o sytuacji spowodowanej kontuzją mistrza wagi lekkiej.

Gdy świat obiegła informacja o kontuzji Rafaela dos Anjosa (25-7, 14-5 w UFC) rozpoczęły się poszukiwania nowego rywala dla Conora McGregora (19-2, 7-0 w UFC). Swój akces zgłosił Khabib Nurmagomedov (22-0, 6-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) jednak UFC nie brało go pod uwagę o czym mówił ojciec rosyjskiego zawodnika, Abdulmanap Nurmagomedov.

Kiedy Khabib dowiedział się, że Rafael dos Anjos doznał kontuzji, poprosił menadżera by zadzwonił do UFC z ofertą walki z McGregorem. Jedynym problemem była waga. Czas na zrzucenie wago do limitu kategorii lekkiej nie był wystarczający, ale McGregor zawsze mówił, że zawalczy z każdym. Mówił, że chce walczyć z Robbiem Lawlerem. Jeśli waga nie jest problemem Khabib zgodził się.

Organizacja UFC mówiłą o Jose Aldo, Frankie Edgarze, ale nie o Khabibie. W odpowiedzi mówili, że nie mogą mu dać walki w kategorii półśredniej. Ale my wiemy co się stało później, oni dali Nate’owi Diazowi walkę w wadze półśredniej. Dlaczego oni wybrali Nate’a a nie Khabiba?

6 thoughts on “Khabib Nurmagomedov był gotowy na walkę z McGregorem, ale nie w limicie wagi lekkiej

  1. Proste czemu nie dali Khabiba. Gdyby go zestawili z Conorem i znowu miałby wycofać się z powodu kontuzji przed samą gala to co wtedy? Conor znów miałby czekać na kogoś innego i w końcu dostałby Diaza. Khabib to najbardziej niepewny zawodnik w całym ufc. Myślę że organizacja wzięła to pod uwagę i dlatego nie dostał tej walki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *