Kamil „Bomba” Łebkowski zadebiutuje w styczniu w organizacji ACB

Fot. FEN

Jeden z najlepszych zawodników w Polsce walczący w wadze piórkowej Kamil „Bomba” Łebkowski zadebiutuje w styczniu w organizacji ACB.

Jak poinformował serwis MMANews.pl, Kamil Łebkowski (16-6) zawalczy 13 stycznia na gali ACB 78 która odbędzie się w stolicy Czeczenii, Groznym. „Bomba” zmierzy się ze znacznie mniej doświadczonym Czeczeńcem Saikhanem Dzhabrailovem (2-2).

Walczący do tej pory dla organizacji Fight Exclusive Night, Łebkowski poinformował na swoim fanpage’u na Facebooku, że porozumiał się z FEN co do walki dla ACB i jego walka na gali FEN 20 zaplanowana na 10 marca na warszawskim Torwarze również się odbędzie.

„Oficjalnie już mogę powiedzieć że zawalcze w styczniu na gali ACB Absolute Champion Berkut w Czeczenii. Wszystko oczywiście w porozumieniu z federacją FightExclusiveNight, więc walka na Torwarze jest nadal w moich planach!:) Lubię bić się za granicą, a wy co o tym myślicie?”

Łebkowski toczył dla organizacji FEN cztery walki przeplatając je zwycięstwami i porażkami. W debiucie na FEN 13: Summer Edition pokonał przez decyzję Piotra Hallmanna. W kolejnej walce na FEN 16: Warsaw Reloaded przegrał przez decyzję z Brazylijczykiem Gabrielem Silva. Gala FEN 17: Baltic Storm, to zwycięstwo Kamila przez TKO w pierwszej rundzie z Litwinem Sauliusem Baciusem, a w ostatniej walce na FEN 18: Summer Edition Rosjanin Daguir Imavov pokonał Łebkowskiego na punkty.

Saikhan Dzhabrailov zadebiutował w 2016 roku i wszystkie swoje cztery walki stoczył w organizacji Absolute Championship Berkut wygrywając przez decyzję dwa pierwsze pojedynkia galach ACB 34 i ACB 44. W kolejnych dwóch walkach już nie poszło mu zbyt dobrze i przegrał w tym roku przez duszenie na ACB 56 oraz decyzję na ACB 64.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *