Kamaru Usman vs. Leon Edwards i Hayder Hassan vs. Vicente Luque na UFC on FOX 17

mmajunkie.com
mmajunkie.com

Pojedynki finalistów 21 edycji TUF-a dołączyły do karty grudniowej gali.

Na gali UFC on FOX 17: Dos Anjos vs. Cerrone dojdzie do walk z udziałem zawodników, którzy walczyli o zwycięstwo w TUF 22. Kamaru Usman (6-1, 1-0 w UFC) zmierzy się z Leonem Edwardsem (10-2, 2-1 w UFC) a Hayder Hassan (6-2, 0-1 w UFC) podejmie Vicente Lique (7-5-1, 0-1 w UFC).

W show The Ultimate Fighter Usman pokonał dwóch rywali, poprzez decyzje sędziów odprawił Michaela Gravesa i Steve’a Carla. Z kolei w finale w II rundzie poddał Haydera Hassana.

Edwards rozpoczął przygodę z UFC od porażki w starciu z Claudio Silvą, później szło mu już znacznie lepiej – w kolejnych walkach Jamajczyk błyskawicznie znokautował Setha Baczynskiego i wypunktował Pawła Pawlaka.

W TUF-ie Hassan odniósł najwięcej zwycięstw ze wszystkich zawodników, Hulk pokonał trzech rywali: Andrewsa Nakaharę, Felipe Portelę i Vicente Luque. W finałowej walce przegrał z Kamaru Usmanem.

Luque zechcę się zrewanżować Hassanowi za porażkę z ostatniej walki w TUF-ie, pojedynek ten decydował o wyniku całej rywalizacji a triumf Haydera dał zwycięstwo klubowi American Top Team. Mimo to Brazylijczyk zawalczył na finałowej gali ale został grapplersko zdominowany przez Michaela Gravesa.

Gala UFC on FOX 17 odbędzie się 19 grudnia w Orlando.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *