Jose Aldo twierdzi, że zawodnicy UFC zasługują na lepsze wynagrodzenie

Mistrz UFC w kategorii piórkowej, Jose Aldo wyraził swoją opinię na temat wynagrodzenia dla zawodników w UFC twierdząc, że jest ono za niskie.

Jose Aldo (24-1) na chwilę przed walką z Chadem Mendesem (14-1) w obronie tytułu, która odbędzie się w tę sobotę, znów poruszył temat stosunkowo niskich według niego wypłat. Jak sam powiedział jest to skromne wynagrodzenie za bycie częścią tak ekstremalnego sportu. W wywiadzie dla brazylijskiego Globo, Aldo powiedział, że zarówno on jak i inni zawodnicy zasługują na lepsze wypłaty.

„Nie chodzi tylko o mnie, ale także o innych zawodników, którzy również na to zasługują.

My zawodnicy dajemy bardzo dużo tej firmie i uważam, że nasza praca nie jest tak doceniana jak powinna. Obecnie firma jest bardzo duża natomiast wartość zawodników jest bardzo niska.”

Aldo dodał też, że UFC dobrze płaci zawodnikom jeśli wszystko idzie dobrze i wygrywają natomiast kiedy nastąpi lekkie osłabienie, wtedy polityka wobec takiego zawodnika zaczyna się zmieniać.

„Jeśli walczysz dobrze, jesteś wartościowym zawodnikiem dla firmy. Zostajesz zwolniony kiedy przegrasz trzy walki z rzędu.”

Walki nie zawsze dają dobre zabezpieczenie finansowe i czasami ciężko ułożyć budżet na życie. Aldo chciałby aby wspólna praca była z korzyścią zarówno dla zawodników jak i UFC.

„Nie zarabiamy miesięcznej pensji więc musimy często walczyć. Zawsze dajemy z siebie wszystko podczas treningów by wyjść do walki i w ten sposób zarabiać miliony dla firmy. Chcemy mieć także pewien zysk z tych milionów.”

Co sądzicie o zdaniu Aldo na ten temat? Zawodnicy UFC powinni więcej zarabiać? Porównując ich obecne zarobki do zarobków naszych zawodników i tak widać ogromną przepaść.

4 thoughts on “Jose Aldo twierdzi, że zawodnicy UFC zasługują na lepsze wynagrodzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *