John McCarthy o karze dla Jasona Higha

Sędzia uważa karę za zbyt wysoką w porównaniu do czynu jakiego dopuścił się zawodnik.

John „Big” McCarthy sędziuje walki w klatkach od wielu lat. Ostatnio zabrał głos w sprawie Jasona Higha (18-5, 2-2 w UFC). Zawodnik wagi lekkiej odepchnął sędziego Kevina Mulhalla po tym jak przerwał on jego pojedynek z Rafaelem dos Anjosem (21-7, 10-5 w UFC, 5# w rankingu UFC).

John nie ma wątpliwości, że High został ukarany zbyt surowo za występek który w jego oczach był „dość minimalny”.

Oczywiście musi być kara, ale to musi być taka kara, wiesz, równomierna do popełnionego wykroczenia.”

McCarthy powiedział też, że gdyby dopuścił się tego Jon Jones to sprawa wyglądałaby całkowicie inaczej.

Jason położył ręce na Kevinie i trochę go odepchnął ale to było złe, że został wyrzucony z UFC. Rozumie co robi Dana White i nie mówię, że Dana tupie nogą i mówi ‘Przynosisz mi wstyd, przynosisz wstyd organizacji i sportu’. Teraz pytanie jest takie czy jeśli Jon Jones zrobi to samo będzie usunięty z UFC? On nie będzie. Jason został ukarany surowo. Dana usunął go z UFC a komisji stanu Nowy Meksyk zawiesiła go na rok. To jest rok kiedy on nie może żyć z walk. Wiesz, mamy człowieka któremu zabrano zdolność zarabiania na życie.”

Zdaniem Johna sprawiedliwym rozwiązaniem byłaby kara zawieszenia na 5 miesięcy i grzywna w wysokości 2,5-5 tysięcy dolarów.

4 thoughts on “John McCarthy o karze dla Jasona Higha

  1. Bez przesady , Daley to sie chamsko zachowal . Tu tez zachowanie nie na miejscu ale mogli wymusci na nim przeprosiny dojebac kare $ i zawiescic na te 5 msc jak mowi John. Przeciez go nie uderzyl byl w afekcie rozgoryczony,sfrustrowany. Zaraz zwalniac i zawieszac na rok …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *