John Lineker poprosił o natychmiastową walkę z Demetriousem Johnsonem

John Lineker miał zmierzyć się w ten miniony weekend z Ianem McCallem na UFC Fight Night 56 jednak walka została odwołana z powodów zdrowotnych McCalla.

„On zapłacił cenę za swoje żarty,” skomentował Lineker. „Zadrwił sobie z mojej sytuacji, pijąc sok kokosowy przed stanięciem twarzą w twarz na ważeniu podczas gdy ja musiałem jeszcze ściąć kilka gramów i Bóg go za to ukarał [śmiech].

To się zdarza, ale jestem rozczarowany ponieważ chciałem walczyć, ciężko się przygotowywałem przez kilka miesięcy i okazało się, że nie mogę walczyć. Muszę to jednak przyjąć do świadomości.”

Lineker na sześć ostatnich walk w UFC wygrał pięć pojedynków i po tej walce z Ianem McCallem gdyby wygrał,  chciał wyzwać do walki mistrza wagi muszej Demetriousa Johnsona.

„Kiedy miałem walczyć z McCallem, chciałem zaraz po tym poprosić o walkę o tytuł, więc przy takim obrocie spraw czemu miałbym nie dostać takiej szansy? UFC, proszę, daj mi tę szansę. Bardzo się zmieniłem od czasu swojej pierwszej walki w UFC i jestem w stu procentach gotowy do starcia o tytuł.”

Mimo tego, że Lineker miał kilka razy problemy ze zrobieniem wagi w tym także do ostatniej walki na UFC Fight Night 56, to Brazylijczyk gwarantuje, że nie miałby żadnych problemów ze zrobieniem wagi do walki o pas.

„Popełniłem błąd. Myślałem, że będziemy się ważyć o godzinie 18 podczas gdy ważenie odbyło się o godzinie 16. Waga nie jest już dla mnie problemem. W ostatniej walce ważyłem 125,5 funta więc zejście do 125 funtów w walce o pas nie będzie wyzwaniem.

Potrzebuję ze trzy lub cztery miesiące by przygotować się na Johnsona, dobry obóz treningowy powinien wystarczyć.”

Johnson od czasu przejścia do kategorii muszej ma siedem zwycięstw i jeden remis oraz z powodzeniem bronił tytułu pięciokrotnie. Lineker jest przekonany, że jego ciosy są kluczem do pokonania mistrza Johnsona.

„Pokonam go swoimi kamiennymi rękami. Kiedy moje ciosy go dosięgnął, on się zatrzyma.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *