John Lineker: Będę musiał ściąć 30 funtów do limitu wagi koguciej

MMA: UFC 169-Lineker vs Bagautinov

Brazylijczyk mówi o zbijaniu wagi i walkach w poszczególnych kategoriach wagowych.

John Lineker (25-7, 6-2 w UFC, #7 w rankingu UFC) jest znany głównie z dwóch rzeczy: nokautowania przeciwników w najniższej kategorii wagowej UFC oraz z problemów ze zrobieniem wagi. Po ostatnim incydencie ( przed wygraną walką z Ianem McCallem ) Brazylijczyk został zmuszony do zmiany dywizji na kogucią jednak nadal czeka go zbijanie dużej ilości kilogramów.

Będę musiał ściąć 30 funtów do walki w dywizji koguciej. Kiedyś ścinałem 40 funtów do walk w kategorii muszej. Kogucia to moja oryginalna dywizja wagowa. Ścinałem do 57kg tylko na walki w UFC. Dywizja ta była nową w UFC i poszukiwali zawodników. Miałem dobry rekord, więc oni mnie zakontraktowali.

John powiedział też, że już wcześniej planował przejście do kategorii koguciej ale odradził mu to jego menadżer. Lineker uważa, że byłby bardzo trudnym przeciwnikiem dla mistrza kategorii muszej, Demetriousa Johnsona.

Jestem pewien, że bał się ze mną walczyć. On później powiedział, że ja byłbym ciężkim przeciwnikiem dla niego. Myślę, że bał się ze mną walczyć.

Póki co Brazylijczyk zmaga się z kontuzją stopy a swój powrót do klatki zapowiada na czerwiec lub lipiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *