Joanna Jędrzejczyk o przybliżonym terminie powrotu do rywalizacji i jego warunkach

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk uchyliła nieco rąbka tajemnicy dotyczącej przybliżonego terminu swojego powrotu do Oktagonu i prawdopodobnymi warunkami tego powrotu.

Joanna Jędrzejczyk, jedna z najlepszych zawodniczek w MMA, nie walczyła od marca, kiedy to na gali UFC 248 w jednej z najlepszych walk w historii stanęła do pojedynku z Weili Zhang, mistrzynią wagi słomkowej UFC. Jędrzejczyk chciała odzyskać tytuł, ale przegrała przez niejednogłośną decyzję po niesamowitej wojnie.

Od tego czasu wiele się mówi o jej przyszłości i kolejnej walce, a jakiś czas temu krążyły pogłoski mówiące o tym, że Jędrzejczyk może przejść na emeryturę.

Rozmawiając ostatnio z Laurą Sanko, Jędrzejczyk po raz kolejny zapewniła, że nie odchodzi na emeryturę i powiedziała, że planuje powrót do Oktagonu w 2021 roku.

„Ze względu na sytuację związaną z COVID-em, jakoś nie mogę wrócić do Stanów. Nie widzę siebie przygotowującej się w Polsce, czy gdzieś poza American Top Team bez Mikeya Browna, Katel Kubis, American Top Team w ogóle. Kocham tych ludzi. Oni są moją drużyną. Myślę, że wrócę w przyszłym roku.

Miałam zamiar wrócić do Stanów w połowie tego roku, w październiku, pod koniec tego roku, ale prawdopodobnie będzie to styczeń. Trenuję. Trenuję każdego dnia. Trenuję codziennie. Robię dużo cardio, dużo jiu-jitsu, dużo boksu. Trenuję każdego dnia i codziennie się kulam.”

Podczas gdy Jędrzejczyk zamierza walczyć, nie jest zbyt chętna do rywalizacji, jeśli na arenie nie będzie kibiców, co oczywiście jest możliwe w obliczu trwającej pandemii koronawirusa.

„Nie widzę siebie walczącej bez kibiców, bez publiczności. Wiecie, jak wchodzę w interakcje z ludźmi. Nie widzę siebie walczącej bez fanów. Nie ma żadnego sportu bez fanów, żadnego sportu. Chcę, żeby moi ludzie oglądali na mnie na żywo i wspierali mnie. Po prostu tego potrzebuję. Potrzebuję tej energii od ludzi. Ta atmosfera zawsze sprawia, że czuję się tak dobrze.”

Kwestia kolejnej rywalki dla Joanny Jędrzejczyk, to również otwarta sprawa i chociaż Jędrzejczyk mówiła od czasu swojej ostatniej walki, że chce stoczyć rewanż z Weili Zhang, nie wiadomo, czy UFC kolejny raz spełni jej życzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *