Joanna Jędrzejczyk mistrzynią wagi słomkowej UFC!

Joanna Jedrzejczyk

Polka przed czasem odprawiła dotychczasową posiadaczkę tytułu.

Wielu polskich fanów czekało na ten dzień, 14 marca Joanna Jędrzejczyk (9-0, 3-0 w UFC) miała stanąć naprzeciwko Carli Esparzy (11-3, 1-1 w UFC), stawka walki – mistrzowski pas największej organizacji MMA na świecie.

Walka rozpoczęła się minuty po godzinie 5:00 czasu polskiego. Taktyka Amerykanki była prosta – dążyć za wszelką cenę do obalenia jednak takie działanie musiało odbić się na jej kondycji, już po I rundzie ciężko oddychała. II odsłona już całkowicie przebiegała pod dyktando Joanny, JJ punktowała rywalkę bez litości aż do 10 minuty walki kiedy to sędzia widząc mocno chwiejącą się pod siatką mistrzynię przerwał walkę.

Teraz nie pozostaje nic innego jak życzyć Asi powodzenia w obronach tego prestiżowego tytułu.

16 thoughts on “Joanna Jędrzejczyk mistrzynią wagi słomkowej UFC!

1. Oglądałem na żywo i była to po prostu pełna dominacja! Carla nie miała żadnego pomysłu i remedium na świetnie przygotowaną i dominującą „słowiańską wiedźmę” która walczyła jakby rzuciła urok na przeciwniczkę która była absolutnie bezradna. Brawo mała diablico!
    Asia mamy pas UFC w Polsce!
    No Panowie do roboty! Można? można! 😉

2. Łza sie w oku kreci. Nie tak dawno czlowiek marzyl o jakimkolwiek jednym zawodniku w ufc. Dzis mamy kolo 11 i jednego mistrza w spódnicy. Brawo Aska ! Carla polega z kretesem , Claudia jedynie moze cos przykozaczyc jak sie dopcha do pasa . Kurwa, swoja droga fajnie byc w sytuacji gdzie rozkminiasz pretendentow dla naszej mistrzyni a nie naszych w kontekscie pretendentow