Joanna Jędrzejczyk chce być pierwszą zawodniczką UFC, która będzie mistrzynią dwóch dywizji

ufc.com
ufc.com

Joanna Jędrzejczyk niczym rozpędzony pociąg taranuje wszystkie przeszkody jakie UFC postawi na jej drodze od początku jej kariery w organizacji i nie zamierza się zatrzymać.

Joanna powiedziała w środę mediom, że po zwycięstwie z Claudią Gadelhą będzie to ostatnia walka między nimi w tej dywizji, ponieważ chce zmienić kategorię na muszą jeśli UFC ją stworzy i zostać jej mistrzynią.

— Myślę, że to będzie ostatnia walka między mną i Claudią Gadelhą, ponieważ mam w planach przejście do innej kategorii wagowej, do wagi 125 lbs. i zawalczenie o jej tytuł. Zobaczymy co będzie. Koncentruję się na nadchodzącej walce i uważam, że na pewno ją wygram.

— Chcę zostać pierwszą zawodniczką UFC, która będzie posiadała dwa tytuły mistrzowskie różnych kategorii wagowych.

Mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk (11-0) ma za sobą pięć walk w UFC w tym dwie obrony tytułu i już 8 lipca stanie do trzeciej walki w obronie mistrzowskiego pasa. Będzie to druga walka z Claudią Gadelhą na The Ultimate Fighter 23 Finale. Ich pierwsza walka odbyła się 13 grudnia 2014 roku na gali UFC on FOX 13 i zakończyła się zwycięstwem Jędrzejczyk przez niejednogłośną decyzję. Gadelha zawsze uważała, że to ona wygrała tę walkę dlatego teraz dojdzie do rewanżu. Z kolei Joanna jest pewna, że podobnie jak wtedy, tak i teraz ponownie wygra tę walkę.

2 thoughts on “Joanna Jędrzejczyk chce być pierwszą zawodniczką UFC, która będzie mistrzynią dwóch dywizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *