Jimi Manuwa doznał kontuzji kolana przed walką z Janem Błachowiczem

UFC youtube.com
UFC youtube.com

W sobotę Anglik walczył w klatce nie tylko z przeciwnikiem.

Na UFC Fight Night 64 Jimi Manuwa (15-1, 4-1 w UFC, #9 w rankingu UFC) decyzją sędziów pokonał Jana Błachowicza (18-4, 1-1 w UFC). Nie było to jednak porywające zwycięstwo, Anglik nie zaprezentował w klatce tego do czego nas przyzwyczaił.

Na pogalowej konferencji Jimi powiedział, że walczył z ciężką kontuzją.

Miałem ciężką kontuzję kolana. Zerwałem łąkotkę, MCL i ACL. Powiedzieli mi, że nie powinienem walczyć a ja powiedziałem nie, nie mogę odpuścić. To była poważna decyzja dla mnie i mojego zespołu ale musieliśmy przez to przejść.

Przed walką z Polakiem Manuwa ostatni raz walczył w marcu 2014r., wtedy po dobrym początku walki ostatecznie został znokautowany przez Alexandra Gustafssona. Dla Anglika była to pierwsza przegrana w karierze.

9 thoughts on “Jimi Manuwa doznał kontuzji kolana przed walką z Janem Błachowiczem

  1. To chlopaki z konkurencyjnego portalu maja podniesiona poprzeczke, zeby wykonac swoja robote. Zawsze opisuja w pozytywny sposob walki swoich pupilkow (niezaleznie od wynikow)- napisali, ze Badurek dala dobra walke i idzie w gore. Ciekawe, co napisza o Blachowiczu pokonanym przez kontuzjowanego? Ze jeszcze jedna walka i o pas? :)))

  2. to tylko potwierdza gdzie jest janek i wiekszosc Polaków a gdzie czołówka UFC hehe , ale kazdy wie ze bycie najlepszym w ksw to nie znaczy ze w ufc sie jest chociaz dobrym tam w tym ksw ci zawodnicy są robieni na bóg wie kogo ale mało który poradził by sobie w ufc praktycznie zaden , ciekawi mnie tylko jak radził by sobie w wadze sredniej Mamed Khalidov bo jednak jego styl jest niezwykły i jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem , boryse , materle i inne niech nawet nie startują bo z czym do ludzi

  3. Cain zejdź na ziemię Mamed w UFC tylko solidnym zawodnikiem bo z kim on wygrał tylko z odrzutami z UFC . Nikt solidny do KSW nie przychodzi to sami zawodnicy którzy nie mają co zarobić w USA. Co do Błachowicza moim zdaniem na zbyt głębokie wody został wpuszczony i jest bardzo kiepski fizycznie zepchnięty do defensywy nie wytrzymuje presji i przeciwnik robi z nim co chce )) Mamed jest lepszym zawodnikiem niż Błachowicz ale nie ma jaj woli gruchy obijać w Polsce niż USA ))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *