Jessica Andrade vs Rose Namajunas 2 w planach na UFC 251

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Nieoficjalnie dwie byłe mistrzynie wagi słomkowej UFC Jessica Andrade i Rose Namajunas staną do pojedynku rewanżowego na gali UFC 251.

Według serwisu Combate, UFC prowadzi negocjacje z Namajunas i Andrade, aby ich rewanż odbył się 11 lipca na gali UFC 251, która nie ma jeszcze ustalonej lokalizacji.

Obydwie zawodniczki pierwszy raz spotkały się na gali UFC 237 w maju 2019 roku, kiedy to Andrade wygrała przez nokaut w drugiej rundzie, zdobywając tytuł mistrzyni wagi słomkowej. Namajunas ciężko zniosła tę porażkę i nie wykluczała na początku zakończenia kariery. Od tamtej pory Amerykanka nie walczyła, podczas gdy Brazylijka w pierwszej obronie tytułu przegrał w pierwszej rundzie przez TKO z Weili Zhang.

Do rewanżu między Andrade i Namajunas miało dojść 18 kwietnia na gali UFC 249, ale „Thug” wycofała się z powodu śmierci członka jej rodziny spowodowanej przez koronawirusa. Od tego czasu Dana White powiedział, że Amerykanka nie jest zainteresowana walką, ale wygląda na to, że najwyraźniej teraz jest gotowa wrócić do Oktagonu.

Jessica Andrade (20-7 MMA, 11-5 UFC), jak już wspomniano, ma za sobą przegraną przez TKO w pierwszej rundzie z Weili Zhang. Wcześniej, po przegranej z Joanną Jędrzejczyk o pas, „Bate Estaca” miała dobrą serię czterech wygranych walk w których pokonała Claudię Gadelhę i Tecię Torres przez jednogłośną decyzję oraz Karolinę Kowalkiewicz i Rose Namajunas przez KO w pierwszej i drugiej rundzie.

Rose Namajunas (8-4 MMA, 6-3 UFC) jest obecnie na drugim miejscu w rankingu wagi słomkowej. Przed przegraną z Andrade stoczyła trzy zwycięskie walki. Po poddaniu w drugiej rundzie Michelle Waterson, Rose dwukrotnie pokonała Joannę Jędrzejczyk przez TKO w pierwszej rundzie odbierając jej mistrzowski pas, a potem w rewanżu przez jednogłośną decyzję.

Zwyciężczyni pojedynku Namajunas vs. Andrade 2 prawdopodobnie otrzyma kolejną szansę na zdobycie tytułu w  starciu z Weili Zhang.

Obecnie gala UFC 251 nie ma ustalonej walki wieczoru, ale Jorge Masvidal powiedział, że chętnie stoczyłby na niej pojedynek rewanżowy z Nate’em Diazem. Mistrz wagi półśredniej Kamaru Usman również zaoferował swoje usługi na tej karcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *