Jeśli Volkan Oezdemir pokona Daniela Cormiera, to jego następnym rywalem będzie Alexander Gustafsson albo Ovince Saint-Preux

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Volkan Oezdemir wybiega w przyszłość, i wymienia potencjalnych przeciwników na następny pojedynek.

Volkan Oezdemir (15-1) niedługo stanie przed bardzo ciężkim zadaniem jakim będzie pokonanie obecnego mistrza UFC w kategorii półciężkiej Daniela Comiera. Walka odbędzie się 20 stycznia w TD Garden w Bostonie. Pomimo, że do walki jeszcze nie doszło, Oezdemir postanowił wymienić swoich przyszłych potencjalnych rywali, w przypadku gdy odebrałby mistrzowski pas Amerykaninowi.

Numerem 1 jest zdecydowanie Alexander Gustafsson, ale był przez długi czas nieaktywny. Zajmuje pierwsze miejsce w rankingu oraz był już dwukrotnym pretendentem do mistrzowskiego pasa. Na horyzoncie widzę również Ovince’a Saint-Preuxa, z którym mam niedokończone sprawy (walka zakończona przez niejednogłośną decyzję). Ovince jest w świetnej formie, i w obecnym roku powinien stoczyć przynajmniej cztery pojedynki.

Ovince Saint-Preux (22-10) znajduje się obecnie w świetnej formie, podczas której wygrał trzy walki z rzędu, wszystkie kończąc przez czasem. Saint-Preux ma nadzieję na rewanż z Oezdemirem, z racji bardzo wyrównanej pierwszej walki. Najbliższy pojedynek stoczy jednak z Ilirem Latifim podczas gali w Charlotte.

Alexander Gustafsson (18-4) swój ostatni pojedynek stoczył w maju 2017 roku, podczas którego pokonał Glovera Teixeirę. Szwed niedawno przeszedł operację ramienia. W przeszłości dwukrotnie mierzył się w pojedynku mistrzowskim. W pierwszym podejściu uległ Jonowi Jonesowi, który okazał się lepszy na przestrzeni pięciu rund. W drugim pojedynku zmierzył się z Danielem Cormierem, który wygrał przez niejednogłośną decyzję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *