„Jeśli Frank Edgar nie przyjdzie do mnie, ja pójdę do niego”

Walka Jose Aldo vs. Frankie Edgar prawie doszła do skutku, gdy prezes UFC Dana White zaproponował byłemu mistrzowi wagi lekkiej możliwość natychmiastowej walki o pas kategorię niżej, ale Edgar powiedział „nie”. W zamian za to dostał rewanż z Benem Hendersonem, który odbędzie się latem.

Aldo jest niepocieszony takim obrotem spraw. Na razie co prawda czeka na zwycięzcę walki Dustin Poirier vs. Chan Sung Jung, aby bronić przed nim pasa, ale cały czas chce walki z Frankiem Edgarem… nawet jeśli wymagałoby to pójścia do wagi lekkiej. W wywiadzie dla Sherdoga powiedział:

„Udział Edgara, byłego mistrza wagi lekkiej, w walkach dywizji piórkowej byłby wspaniały. Ale jeśli on nie chce przyjść tutaj [do 145 funtów], to ja mogę iść do niego, do wagi lekkiej.”

Anthony Pettis również rozważa przejście do wagi piórkowej, o ile dostanie taką samą propozycję, jak Edgar – tzn. natychmiastową szansę walki o pas.

(mmamania.com)

8 thoughts on “„Jeśli Frank Edgar nie przyjdzie do mnie, ja pójdę do niego”

  1. Zdecydowanie za gęsto jest w niższych wagach. Powinni zrobić maksymalnie dwa poziomy: 70kg i 60kg, a nie już obecnie cztery: 57, 61, 66, 70.

    Tak samo wyżej mogło by być tylko 80, 90 i ciężka. A teraz jest obecnie 77, 84, 93 i ciężka.

    Wtedy, jakby było tylko 5 kategorii wagowych na przestrzeni 60-120kg) nie byłoby skakania po kategoriach wagowych i mielibyśmy bardziej wartościowych mistrzów.

  2. egzekutor a niby z jakiego powodu mięlibyśmy jak Ty to ująłeś „zgapiać” informacje z Twojej strony skoro informacja ta jest podana także na największych stronach MMA na świecie. Poza tym nawet nie przyszłoby nam do głowy szukać takich informacji na amatorskiej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *