„Jeśli chcesz walczyć z mistrzem, musisz walczyć z pretendentami” – Douglas Lima odpowiada na zarzuty Michaela Page’a

skysports.com

Mistrz wagi półśredniej Bellatora Douglas Lima odpowiedział na zarzuty Michaela Page’a, który zasugerował, że mistrz go unika, odpowiadając mu słowami – „walcz z pretendentami”.

Douglas Lima ma stanąć do pojedynku z byłym mistrzem wagi średniej Gegardem Mousasi w super walce o wolny tytuł wagi średniej na gali Bellator 250 w czwartek. Z wygraną czy przegraną, Lima w swojej kolejnej walce będzie prawdopodobnie bronił tytułu wagi półśredniej, a jednym z czołowych pretendentów w tej dywizji jest Michael Page. Po pokonaniu Rossa Houstona a gali Bellator 248 w Paryżu, Page zasugerował, że powodem, dla którego nie walczy jeszcze o pas, jest to, że Lima go unika.

Oczywiście należy pamiętać, że w czerwcu 2019 roku Lima i Page spotkali się po raz pierwszy w klatce i Lima sprawił Page’owi pierwszą porażkę w karierze MMA po miażdżącym KO. Od tego czasu „MVP” wygrał cztery kolejne walki, ale poziom jego rywali pozostawiał wiele do życzenia. Rozmawiając z MMAFighting.com przed walką z Mousasim, Lima zaprzeczył twierdzeniu, że unika Page’a, mówiąc MVP, aby zamiast tego walczył z lepszą konkurencją.

„Walcz z pretendentami. Jestem mistrzem, jestem tu by walczyć z pretendentami. Jeśli chcesz ze mną walczyć, idź walczyć z facetami, którzy postawią cię w kolejce do walki o tytuł. Był dobry, wygrywał swoje walki, ale muszę walczyć z pretendentami. Nie możesz walczyć z ludźmi, którzy mają mniej niż pięć walk, a potem prosić o walkę o tytuł. To nie jest braku szacunku wobec kogokolwiek. To nie jest braku szacunku wobec niego, ale jeśli chcesz walczyć z mistrzem, musisz walczyć z ludźmi, którzy cię tam zaprowadzą. To nie jest tylko gadanie. Musisz walczyć z pretendentami.

To jest to, co robiłem przez całą moją karierę. Za każdym razem, gdy straciłem pas, walczyłem z facetem numer jeden w kolejce do tytułu. Ostatnim razem musiałem przejść turniej, żeby zdobyć swój pas. Wiesz co robić, jeśli jesteś gotowy. Jeśli Bellator mówi, że jesteś gotowy, to ja jestem tutaj. Jestem tu dla każdego, kto jest następny, ale jak powiedziałem, jestem mistrzem i walczę z pretendentami.”

Mimo, że Michael Page ma niezłą serię zwycięstw i w przeszłości dawał spektakularne występy, trudno powiedzieć, czy zasługuje na walkę o tytuł, ponieważ nie pokonał nikogo z pierwszej piątki dywizji, aby otrzymać walkę o pas. Walka z kimś takim jak Lorenz Larkin, czołowym zawodnikiem najpierw w UFC i teraz w Bellatorze, mogłaby mieć sens w walce o miano pretendenta do walki o pas z Douglasem Limą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *