„Jeśli będę musiał odnieść 10 zwycięstw, zrobię to” – Max Holloway jest zdeterminowany, aby odzyskać tytuł mistrza

Hans Gutknecht, Los Angeles Daily News/SCNG

Były mistrz wagi piórkowej UFC Max Holloway powróci do Oktagonu 16 stycznia, aby zmierzyć się z Calvinem Kattarem na gali UFC on ABC 1. Dla Hawajczyka ma to być kolejny krok na drodze do odzyskania tytułu mistrza.

Max Holloway (21-6) wejdzie do Oktagonu w nadziei, że uda mu się odbić od dwóch przegranych z rzędu. W swoich dwóch ostatnich walkach. „Błogosławiony” przegrał przez jednogłośną i niejednogłośną decyzję z panującym mistrzem Alexandrem Volkanovskim na galach UFC 245 i UFC 251.

Max uzyskał bilans 1-3 w ciągu ostatnich czterech walk, a jego jedyne zwycięstwo w tym czasie, to wygrana przez decyzję z Frankie Edgarem.

Tymczasem Calvin Kattar (22-4) ma za sobą wygraną nad Jeremym Stephensem, którego znokautował w maju, i Danem Ige, którego pokonał przez decyzję w lipcu. „Boston Finisher” będzie starał się dodać zwycięstwo nad Maxem Hollowayem do swojego rekordu, w którym ma już zwycięstwa nad Ricardo Lamasem, Shane’em Burgosem i Andre Fili.

Przed tym ważnym pojedynkiem, Holloway rozmawiał z Yahoo Sports omawiając starcie z Kattarem.

„Calvin jest niebezpiecznym kolesiem i wiemy, że jest niebezpieczny, bo stanie naprzeciwko mnie, a ja jestem tym podekscytowany. On jest z Bostonu. Ludzie lubią mówić o jego boksie, ale lubią też rozmawiać o moim boksie, więc zabawne jest to, że… Calvin mówił coś takiego, jakbym go lekceważył i inne takie. Nie mogę tego zrobić. Jak mogę cię lekceważyć? Dotarł tutaj. Muszę to uszanować. Ostatecznie, nie mogę się doczekać, żeby z nim walczyć. Nie mogę się doczekać, aż wejdę tam i zobaczę, co on ma do zaoferowania.”

Jeśli chodzi o drogę do walki o tytuł, Max Holloway jest gotowy odnieść kolejne 10 zwycięstw jeśli będzie to konieczne.

„Nie ma gadania. Nie ma żalenia się. Zrobiliśmy to, co zrobiliśmy. Przeszłość jest nie bez powodu nazywana „przeszłością”. Idziesz dalej. Ty rób swoje, a ja zajmę się ciężką pracą. To nie jest moje pierwsze rodeo. Powiedziałem wielu ludziom: „jeśli mam tam wyjść i zdobyć kolejne 10 zwycięstw, to muszę to zrobić.”

Podczas gdy następny pojedynek mistrza Alexandra Volkanovskiego, to walka z Brianem Ortegą, zwycięzca walki między Maxem Hollowayem a Calvinem Kattarem będzie miał dobrą pozycję do potencjalnego starcia o tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *