Jeff Blatnick oraz walka Matt Hughes vs Frank Trigg 2 w Galerii Sław UFC

fot. ufc.com
fot. ufc.com

UFC ogłosiło, że do galerii sław (UFC Hall of Fame) zostanie dodany Jeff Blatnick oraz pojedynek Matt Hughes vs Frank Trigg 2.

Jeff Blatnick to złoty medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym z 1984 roku. Tego niesamowitego wyczynu dokonał zaledwie dwa lata po zdiagnozowaniu u niego chłoniaka Hodgkina. Od UFC 4 do UFC 32, Blatnick pracował na stanowisku komentatora organizacji, stając się rozpoznawalnym, szanowanym i obdarzonym wiedzą głosem sportu zdobywającego coraz większą popularność.

Blatnick pełnił bardzo ważną rolę w unifikacji zasad MMA i przedstawieniu dyscypliny prawodawcom sportowym. Przez wielu jest uznawany za autora nazwy „Mixed Martial Arts”, która zastąpiła wcześniejszą „No Holds Barred”.

24 października 2012 roku, Blatnick zmarł z powodu powikłań związanych z operacją serca. Jest wybitnym członkiem National Wrestling Hall of Fame, a teraz zajmie także miejsce w galerii sław UFC w kategorii osób wnoszących wkład w budowanie UFC i MMA.

bhwrestling.com
bhwrestling.com

Walka rewanżowa między Mattem Hughesem a Frankiem Triggiem odbyła się 16 kwietnia 2005 roku na UFC 52 i została zorganizowana w niecałe dwa lata po pierwszym pojedynku, w którym Hughes poddał Trigga przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie na UFC 45.

Walka była budowana na ogromnej ilości dyskusji i trash-talku ze strony Trigga, a sama walka była istną trąbą powietrzną, zanim Trigg po raz kolejny poddał walkę w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców.

„Mówiłem już milion razy przez te 10 lat, że Hughes vs Trigg 2 jest jedną z moich najlepszych walk w historii,” powiedział Dana White w komunikacie prasowym. „W ciągu czterech minut i pięciu sekund ta walka pokazała wszystko co jest wspaniałe w UFC.”

Pojedynek ten zostanie dodany do kategorii najwspanialszych pojedynków.

Uroczystości uhonorowania Jeffa Blatnicka i pojedynku Hughes vs Trigg 2 odbędą się 11 lipca podczas „UFC International Fight Week” przed galą UFC 189.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *