Jedna z największych gwiazd kickboxingu wyzywa Conora McGregora do walki

Nieky Holzken

To, czy pojedynek między Conorem McGregorem i Floydem Mayweatherem się odbędzie jest wciąż wielką niewiadomą, ale mimo tego jest to aktualnie najgorętszy news.

Floyd Mayweather nie byłby jedynym zawodnikiem z innej formuły walki, który byłby zainteresowany pojedynkiem z mistrzem wagi piórkowej UFC Conorem McGregorem. W tym tygodniu mistrz wagi półśredniej GLORY Nieky Holzken również wyraził chęć zmierzenia się z McGregorem. Holzken zaproponował walkę w przypadku gdyby starcie z Mayweatherem nie doszło do skutku i stwierdził, że byłby szczęśliwy mogąc stoczyć pojedynek bokserski z mistrzem UFC.

32-letni Holender jest uważany za jednego z najlepszych zawodników kickboxingu na świecie mając rekord (89-11-0). W samej organizacji GLORY, Holzken ma perfekcyjny rekord (11-0).

„The Natural” ma w swoim dorobku także walki bokserskie ze znakomitym bilansem (10-0) z czego tylko dwie zakończone przez decyzje. Walki te toczył dość regularnie od 2013 roku włącznie z ostatnią stoczoną w styczniu tego roku.

Nieky Holzken jest fanem walk UFC, a w wywiadzie dla BloodyElbow.com z lipca 2015 roku, komplementował Conora McGregora oraz jego umiejętności bokserskie stwierdzając, że są one jednymi z najlepszych w MMA.

„Lubię tego gościa, on jest wyjątkowy. Jest bardzo charyzmatyczny i ma bardzo dobry boks. Możecie zobaczyć jak się porusza i jak używa podbródkowych. Lubię zawodników, którzy potrafią boksować i według mnie on ma najlepszy boks ze wszystkich w UFC. Oglądanie go jest bardzo interesujące.”

Później Holzken proponował nawet Conorowi pomoc w przygotowaniach do UFC 194 i pojedynku o pas wagi piórkowej z Jose Aldo, którego styl stójkowy to głównie Muay Thai — sztuce walki w której Holzken jest mistrzem Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *