Jake Shields uważa Chrisa Weidmana za najlepszego grapplera w MMA

35-letni Amerykanin uważa grappling za lepszą od sportów uderzanych podstawę MMA.

Jake Shields (30-7-1 1 NC, 4-3 1 NC w UFC) podkreśla, że należy równomiernie koncentrować się na zapasach i jiu-jitsu, ponieważ pojedynczo umiejętności wyniesione z tych sportów są mało skuteczne w MMA.

Myślę, że jestem jednym z grapplerów w MMA. Myślę, że wiele ludzi koncentruje się na BJJ lub na zapasach. Ja jestem skoncentrowany na obu tych dyscyplinach.”

Bycie dobrym w zapasach i jiu-jitsu jest naprawdę dużą przewagą. Jeśli masz świetne jiu-jitsu ale słabe obalenia to nie Ci to pomoże. Jeśli masz dobre obalenia i kiepskie jiu-jitsu to możesz wpakować się w kłopoty. To naprawdę ważne aby być dobry w obu tych aspektach.”

Amerykanin w swoich walkach nigdy nie zachwycał efektownością ale umiejętności grapplerskich trudno mu odmówić, 11 wygranych przez poddania w MMA i brązowy medal ADCC mówią same za siebie.

Shields dodał, że mistrz wagi średniej, Chris Weidman (12-0, 8-0 w UFC) ma bardzo podobny do niego styl walki. Uważa go za najlepszego grapplera w MMA.

Myślę, że Chris Weidman ma styl który mi się podoba – bardzo podobny. On ma świetne obalenia i dobre jiu-jitsu.”

Zgadzacie się z Jakem? Jeśli nie to kto Waszym zdaniem jest lepszym grapplerem?

8 thoughts on “Jake Shields uważa Chrisa Weidmana za najlepszego grapplera w MMA

  1. Werdum pokazal jakie ma zapasy w walce z Overeemem, tych statystyk (w obronie przed obaleniami) juz nigdy chyba nie odrobi 😛 – oczywiscie obroncy moga pwiedziec, ze sie specjalnie wywracal co tez nie bedzie naduzyciem, no ale jakby mial dobre zapasy, to by sie sam nie kladl tylko kladl Overeema 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *