Ilima MacFarlane vs. Emily Ducote pierwszą walką o pas kategorii piórkowej kobiet w Bellatorze

sherdog.com

Poznaliśmy zawodniczki, które powalczą o pierwszy pas kategorii piórkowej kobiet w organizacji Bellator.

Organizacja UFC aktualnie jest w trakcie wyłaniania pierwszej mistrzyni kategorii piórkowej, którą poznamy podczas finałowej gali The Ultimate Fighter: A New World Champion Finale. Nie będzie to jednak jedyna organizacja z Ameryki Północnej w której poznamy pierwszą mistrzynię nowej organizacji. Inauguracyjną walkę o pas kategorii piórkowej kobiet zorganizuje również inna amerykańska organizacja jaką jest Bellator.

Do inauguracyjnej walki o pas nowej kategorii dojdzie 3 listopada podczas gali Bellator 187 w Pennsylvanii. W walce o pas zmierzą się Ilima MacFarlane oraz Emily Ducote.

Ilima MacFarlane (6-0) jest zawodniczką San Diego Combat Academy. Po raz pierwszy zrobiło się o niej głośno w 2015 roku, kiedy w swoim debiutanckim pojedynku pokonała Katie Castro przez kontrowersyjny nokaut tzw. „soccer kick”. Od tamtego czasu wygrała pięć kolejnych pojedynków, wszystkie w organizacji Bellator.

Emily Ducote (6-2) stoczyła dla Bellatora pięć pojedynków, jej bilans to 4 zwycięstwa oraz 1 porażka. Jedyną porażkę w Bellatorze zanotowała z aktualną rywalką czyli Ilimą MacFarlane. Walka została rozstrzygnięta na korzyść MacFarlane przez jednogłośną decyzję sędziów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *