Holly Holm vs Germaine De Randamie na UFC 208 w inauguracyjnej walce o tytuł wagi piórkowej

Koniec z domysłami dotyczącymi tego, czy UFC stworzy kobiecą dywizję piórkową. Na UFC 208 odbędzie się walka inauguracyjna nowej kategorii.

W walce tej zakontraktowano byłą mistrzynię wagi koguciej Holly Holm i Germaine de Randamie.

Holly Holm (10-2) ma za sobą dwie porażki. Pierwszej doznała w marcu w walce z Mieshą Tate, która odebrała Holly tytuł mistrzowski, który zdobyła pokonując niepokonaną dotąd Rondę Rousey. W drugiej walce Holly przegrała z Valentiną Shevchenko. Dla Holm kolejna walka będzie bardzo ważna z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że musi wygrać ten pojedynek jeśli chce czuć się bezpieczna w UFC, a drugi powód, to okazja na zdobycie tytułu w drugiej kategorii wagowej.

Germaine de Randamie (7-3) stoczyła w UFC cztery walki wygrywając w debiucie z Julie Kedzie i przegrywając drugą walkę w 2013 roku z aktualną mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes. Po niespełna półtora roku przerwy de Randamie wróciła do Oktagonu wygrywając w 2015 roku Larissę Pacheco, a w maju tego roku dołożyła trzecie zwycięstwo w organizacji pokonując Annę Elmose.

Poniżej komentarz Holly Holm dotyczący ogłoszenia pojedynku o tytuł wagi piórkowej.

„Jak wspaniałe to jest? W moich marzeniach chcę zdobyć tytuł 145 funtów i wrócić do wagi koguciej, by odzyskać pas, który straciłam. Chcę zostać mistrzynią dwóch dywizji jednocześnie. To jest marzenie. Jeśli nie chcesz osiągnąć czegoś takiego, to nigdy nie będziesz dobry w tym sporcie.”

Gala UFC 208 odbędzie się 11 lutego w Brooklynie w Nowym Jorku, a nieoficjalnie zestawia się do karty walk jeszcze dwa pojedynki. Jeden w wadze muszej między Ianem McCall i Neilem Seery, a drugi w wadze półciężkiej między Gloverem Teixeira i Jaredem Cannonierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *