Henry Cejudo proponuje zakład szefowi UFC o to, że trzej mistrzowie lżejszych dywizji nie wytrwaliby z nim dwóch rund

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były podwójny mistrz UFC Henry Cejudo nie przestaje drwić z Dany White’a, naśmiewając się z niektórych mistrzów organizacji.

Henry Cejudo (16-2) wycofał się z mieszanych sztuk walki zaraz po zwycięstwie przez TKO w drugiej rundzie nad Dominickiem Cruzem na UFC 249. Zwycięstwo to było dla Henry’ego szóstym z rzędu i pierwszą w karierze obroną tytułu w wadze koguciej.

„Jestem zadowolony z mojej kariery” – powiedział Henry Cejudo po ostatniej walce. „Zrobiłem już wystarczająco dużo w tym sporcie. Chcę odejść i cieszyć się sobą. Mam 33 lata. Mam teraz dziewczynę, która obserwuje mnie z domu. Odkąd miałem 11 lat, poświęciłem swoje życie, aby dotrzeć do miejsca, w którym jestem dziś wieczorem. Dziś wieczorem przechodzę na emeryturę. Wujku Dana, dziękuję ci. Wszyscy tutaj, bardzo wam dziękuję”.

Pomimo wrażenia bycia zadowolonym ze swojej emerytury na początku, „Triple C” od dłuższego czasu droczy się i sugeruje możliwy powrót do rywalizacji. Cejudo początkowo powiedział Danie White’owi, że zakończy swoją emeryturę na rzecz walki o tytuł wagi piórkowej z panującym mistrzem dywizji Alexem Volkanovskim.

Niestety dla Henry’ego Cejudo, szef UFC nie wydawał się być zainteresowany taką walką, więc „Triple C” zaczął uderzać w mistrzów Petra Yana i Deivesona Figueiredo.

W swojej ostatniej zaczepce, Cejudo wymierzył cios we wszystkich trzech mistrzów lżejszych kategorii UFC, sugerując, że żaden z nich nie przetrwa dwóch rund z nim w klatce.

„Hej Dana, dlaczego nie zestawisz ze mną wszystkich swoich Mistrzów do Wynajęcia w 125, 135 i 145 funtach. Założę się o dom, że żaden z nich nie przetrwałby dwóch rund z Triple C! #justsaying”

Wszyscy trzej mistrzowie, na których powoływał się Henry Cejudo, mają już swoich przeciwników w kolejnych walkach. Alex Volkanovski zmierzy się z Brianem Ortegą na UFC 260. Petr Yan będzie starał się po raz pierwszy w karierze obronić tytuł na UFC 259 z Aljamainem Sterlingiem, a Deiveson Figueiredo jeszcze tego lata zmierzy się z Brandonem Moreno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *