Haye nowym mistrzem świata federacji WBA

David Haye pokonał Nikolaya Valueva i tym samym zdobył tytuł federacji WBA w kategorii ciężkiej. Sędziowie punktowali 114:114, 116:112, 116-112 dla Anglika.

W pierwszej rundzie Haye walczył bardzo spokojnie bijąc z doskoku, natomiast Valuev był stroną atakującą. W trzecim starciu Anglik zadał dwa potężne prawe sierpowe, ale Valuev stał niewzruszony. Po 18 minutach walka bardzo wyrównana z bardzo małą ilością wyprowadzonych ciosów. Kolejne rundy to umiejętne przepuszczanie ciosów Rosjanina przez „Hayemakera” i próby kontrowania ciosami sierpowymi. W ostatniej minucie ostatniej rundy Haye trafił bardzo mocnym lewym sierpowym, po którym Valuev się zachwiał. Rosjanin zdołał jednak bez problemu dotrwać do końca pojedynku.

One thought on “Haye nowym mistrzem świata federacji WBA

1. Jeden z większych wałków jakie ostatnio widziałem(albo i nie, bo teraz te decyzje sędziów to jakaś patologia :/ )
    Haye w całej walce zadał z 5 celnych ciosów, przez 11 rund skakał unikał walki, czyli Wałujew był zawodnikiem bardziej aktywnym. W ostatniej rundzie nie było kd, więc wynik mógł być maksymalnie 10-7 dla Haya, skąd oni wzięli resztę punktów to nie wiem.
    W 100% zgadzam się z tym co mówił Przemek Saleta. Popyt na giganta pokroju Wałujew, się skończył i teraz musiał ustąpić „pięknemu” Hayowi, aby na nowo podbić rynek brytyjski…
    A Haye prawdopodobnie walczył tak(bo w ostatniej rundzie, pokazał że jednak potrafi dobrze boksować), bo się bał knock-outu, widział że na punkty wygra, cokolwiek by się nie działo na ringu 😐