GSP pomoże Nickowi Diazowi – pod jednym warunkiem

diaz-gsp

Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) zawiesiła Nicka Diaza na 5 lat i jest za to atakowana ze wszystkich stron.

Do obrońców sprawy Diaza dołączył były mistrz wagi półśredniej UFC, Georges St-Pierre. „Rush” w ostatnim wywiadzie powiedział, że NSAC chyba chciała ukarać Diaza dla przykładu. GSP uważa, że kara jest zbyt surowa, zwłaszcza w porównaniu z innymi:

„Osobiście uważam, że pięć lat to za dużo. Zwłaszcza gdy myśli się o Andersonie Silva i innych, których przyłapano na dopingu i dostali niższy wymiar kary niż Diaz. Myślę, że chcieli ukarać go dla przykładu, bo jest barwną postacią, która dużo gada i robi dużo hałasu. Tak samo przecież zrobiono z Marion Jones na Igrzyskach Olimpijskich. Niestety, trafiło na niego, ale myślę że każdemu należy się druga szansa.”

W przypadku Diaza – trzecia albo czwarta 😉

St-Pierre nie chowa urazy do Diaza, deklarując, że gdyby mógł mu pomóc w walce z NSAC, chętnie to zrobi – pod jednym warunkiem:

„Nick jest bardzo charyzmatyczny. Dużo ludzi o nim mówi. Ja go nie nienawidzę. Nie chowam do niego urazy. Kilka rzeczy zostało powiedziane przed naszą walką, ale chodziło o aspekt sportowy. Nie brałem tego do siebie. Potrzebujemy w MMA takiego gościa jak on i mam nadzieję, że niebawem wróci. Jeśli mógłbym mu pomóc w ten czy inny sposób, o ile nie będzie mnie poniżał, byłaby to dla mnie przyjemność. Lubię go i życzę mu najlepiej.”

Jeszcze można podpisać petycję dotyczącą Diaza – TUTAJ.

6 thoughts on “GSP pomoże Nickowi Diazowi – pod jednym warunkiem

  1. GSP z klasą. Lubię w sposób jaki się wypowiada, naprawdę ciężko go wyprowadzić z równowagi. Prawdziwy profesjonalista.

    A co do Diaza to taka kara za trawę przy wciąganiu koksu u Jonesa nie jest nawet śmieszna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *