GMC 6: Rafał Lewoń vs Abu Azaitar o pas

Walczący głównie poza granicami naszego kraju, Rafał Lewoń (9-3) reprezentujący klub Arena Aschaffenburg będzie kolejnym Polakiem, któremu przyjdzie się zmierzyć z  Abu Azaitarem (9-2-1). Do tego pojedynku dojdzie na gali GMC 6, która jest zaplanowana na 18-ego kwietnia, a pojedynek będzie walką wieczoru gali.

Rafał Lewoń nie jest znany większości polskim fanom MMA. Zawodnik wagi średniej toczył pojedynki za granicą, głównie w Niemczech. W swojej karierze pierwszą porażkę odnotował w walce z Jurijem Szurowem na gali M-1 Challenge 33 w Rosji. Później stoczył jeszcze min. dwie walki w Polsce na galach organizacji Runda. Na Runda 3 przegrał przed czasem z reprezentującym Gracie Barra Łódź, Adamem Zającem. W swojej ostatniej walce na gali Runda 4 pokonał reprezentanta Mighty Bulls Gdynia, Bogusława Bagińskiego. Walka z Azaitarem będzie szansą na przedłużenie passy zwycięstw do trzech.

Niemiec z marokańskimi korzeniami jest o wiele bardziej znany polskim fanom MMA. Azaitar toczył walki na galach KSW, gdzie pokonał chociażby byłego championa w wadze średniej, Krzysztofa Kułaka. W ostatniej walce zremisował z Piotrem Strusem i wciąż czekamy na ten rewanż w klatce Konfrontacji Sztuk Walki. W swojej karierze Azaitar dwukrotnie zmierzył się z Marcinem Naruszczką. Były podopieczny Mirosława Oknińskiego raz wygrał z mocno bijącym mieszkańcem Kolonii, a w drugiej walce przegrał.

Stawką pojedynku Lewoń vs. Azaitar jest pas mistrzowski organizacji German MMA Championship.

3 thoughts on “GMC 6: Rafał Lewoń vs Abu Azaitar o pas

  1. Lewon stoczył dwie walki w Polsce na galach organizowanych przez BOSiR (Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji).
    I błagam zmieńcie imie i nazwisko Rosjanina spójrzcie jak to wygląda: Majkel Dżordan, Majkel Dżekson lub Dżordż Majkel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *