Glover Teixeira z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, walka z Thiago Santosem przesunięta na październik

Douglas P. DeFelice/Getty Images

Kolejny pojedynek anulowany z powodu zakażenia zawodnika.

Jak poinformował portal Combate, wynik badania Glovera Teixeiry (31-7, 14-5 w UFC, #4 w rankingu UFC) na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny przez co Brazylijczyk nie będzie mógł stoczyć walki z Thiago Santosem (21-7, 13-6 w UFC, #2 w rankingu UFC) na gali, która odbędzie się 12 września w UFC APEX w Las Vegas.

Jeszcze nie wiadomo czy organizacja znajdzie zastępstwo za Teixeirę czy też nową walką wieczoru stanie się pierwotny co-main event – starcie Michelle Waterson (17-8, 5-4 w UFC, #8 w rankingu UFC) z Angelą Hill (12-8, 7-8 w UFC, #13 w rankingu UFC).

Pojedynek Glovera z Santosem został przesunięty na galę UFC on ESPN 16, która odbędzie się 3 października na Yas Island w Abu Dhabi. Walka odbędzie się na dystansie trzech rund.

Teixeira jest obecnie na fali czterech kolejnych zwycięstw po pokonaniu Karla Robersona, Iona Cutelaby, Nikity Krylova i Anthony’ego Smitha.

Santos powróci do rywalizacji po ponad rocznej przerwie i walce z Jonem Jonesem na UFC 239, podczas której Thiago doznał ciężkiej kontuzji kolana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *