Glory 17: Mirko Filipovic vs Sergey Kharitonov

Z powodu nokautu w ostatniej walce, komisja sportowa stanu Kolorado nie dopuściła Pata Barry’ego do walki z Mirko 'Cro Copem' Filipovicem na gali Glory 17 w Los Angeles. Zamiast Amerykanina z chorwackim Kickboxerem i ostatnim mistrzem ciężkiego K-1 zmierzy się mocno bijący Rosjanin, Sergey Kharitonov.

Chorwat nieudanie rozpoczał swoją karierę w Glory, bowiem przegrał przed swoją publicznością w Zagrzebiu z inną wielką gwiazdą K-1, Remy’m Bonjasky’m. Wcześniej wygrał turniej ciężkiego K-1, w którym pokonywał kolejno: Jarrella Millera, Pavla Zhuravleva i Ismaela Londta. W listopadzie zeszłego roku przegrał walkę na zasadach MMA, będąc poddanym przez zastępującego Aleksandra Emelianenko, Olexeia Oleinika, który kiedyś wygrał turniej na KSW.

Rosjanin, który niegdyś był bliski kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004. roku w boksie, karierę w Glory łączy z epizodycznymi walkami w MMA. Ostatnio walczył w marcu pokonując w drugiej rundzie Tylera Easta. Jeśli chodzi o Kickboxing, to walczy w kratkę. Jego największym sukcesem jest pokonanie na jednej z gal Glory Jerome Le Bannera, który jest jednak bardzo daleko od przyzwoitej formy. Ostatnio walczył na Glory 16, gdzie przegrał w turnieju wagi ciężkiej z Andersonem Silvą.

Na Glory 17 odbędzie się turniej w wadze do 85. kg, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy tej kategorii wagowej.

2 thoughts on “Glory 17: Mirko Filipovic vs Sergey Kharitonov

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *