Gadelha vs. Lahdemaki w pierwszym pojedynku kobiet w wadze słomkowej UFC

Claudia Gadelha będzie jedną z pierwszych zawodniczek wagi słomkowej, które wejdą do octagonu UFC. Drugą zawodniczką będzie Finka, Tina Lahdemaki. Panie spotkają się w walce na gali UFC Fight Night 45.

Gadelha (11-0) ostatnio pokonała japońską supergwiazdę Ayakę Hamasaki, przyczyniając się do pierwszej zawodowej porażki mistrzyni JEWELS. Na koncie ma także zwycięstwa nad innymi solidnymi zawodniczkami: Hericą Tiburcio (Invicta) czy Valerie Letourneau (UFC). Gadelha miała spotkać się w walce o tytuł z mistrzynią wagi słomkowej Invicta, Carlą Esparza w grudniu 2013, ale infekcja bakteryjna uniemożliwiła jej walkę. Miała brać udział w TUF 20, ale ponieważ nie była w stanie trzymać wagi przez 6 tygodni, została zakontraktowana bezpośrednio do UFC.

Lahdemaki (5-0) walczyła w wadze muszej, ale na potrzeby pojedynku z Gadelhą zejdzie wagę niżej. W ostatniej walce pokonała przez duszenie Karlę Benitez, a w jej rekordzie jest też zwycięstwo nad Polką, Pauliną Suską. Dla Finki będzie to pierwsza walka poza granicami kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *