Frankie Edgar: Wiele osób o tym mówi, więc ja na pewno jestem zainteresowany

Chris Unger/Zuffa LLC

The Answer ma na oku kolejnego rywala.

W swoim debiucie w kategorii koguciej Frankie Edgar (24-8-1, 18-8-1 w UFC, #5 w rankingu UFC) pokonał mocnego Pedro Munhoza (18-5 1 NC, 8-5 1 NC w UFC, #6 w rankingu UFC) przez co od razu stał się istotną postacią w dywizji. Będąc gościem podcastu Bruce’a Buffera były mistrz wagi lekkiej wyraził zainteresowanie pojedynkiem z Dominickiem Cruzem (22-3, 5-2 w UFC, #11 w rankingu UFC).

Inny facet, który jest nieco starszy i sam jest legendą, jest nim Dominick Cruz. Wiele osób o tym mówi tak, więc ja na pewno jestem zainteresowany. Oczywiście pas jest moim głównym celem, ale to nie musi stać się od razu. Chętnie zawalczę również z którąś z legend.

Edgar spodziewa się, że Dominick może w pewien sposób unikać walk.

Jeśli go ścigasz, on jest w tym naprawdę dobry, a Ty nie chcesz żeby on ścigał Ciebie. Tak, więc myślę, że trzeba się w to wmieszać i spróbować z nim gry w kotka i myszkę.

Frankie chciałby doprowadzić do walki z Cruzem przed końcem roku.

Myślę, że przed końcem roku. Przed Bożym Narodzeniem byłoby idealnie. Właśnie rozmawiałem z moim menadżerem o tym, że chciałbym walczyć w grudniu i on ma pewne pomysły. Jestem pewien, że wkrótce przeprowadzi je przez UFC.

Cruz w ostatnich latach walczył rzadko, w maju bieżącego roku powrócił do klatki po ponad 3-letnie przerwie, na UFC 249 przegrał przez TKO z Henrym Cejudo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *