Fabricio Werdum chce super walki z Jonem Jonesem

Fabricio Werdum Facebook
Fabricio Werdum Facebook

Jakkolwiek niedorzecznie brzmi ten pomysł w związku z problemami Jona Jonesa, Fabricio Werdum traktuję to poważnie.

Po odebraniu tytułu mistrza wagi ciężkiej Cainowi Velasquezowi na UFC 188, Fabricio Werdum nie powinien narzekać na brak kandydatów do walki. W kolejce czekają przecież Andrei Arlovski, Stipe Miocic i Junior dos Santos. To jednak nie przeszkadza mistrzowi w wymyślaniu innych zestawień w tym super walki z Jonem Jonesem.

Przypomnijmy sobie, że to Cain Velasquez początkowo był zestawiany do walki z „Bonesem” gdyby ten przeszedł do wagi ciężkiej, więc wygląda na to, że po zmianie mistrza w dywizji ciężkiej, Werdum przejął ten pomysł. To jednak nie jest tylko pomysł Werduma. W zeszłym roku Jon Jones sam stwierdził, że po wyczyszczeniu swojej dywizji mógłby zawalczyć z kimś z wagi ciężkiej.

„Jest wielu zawodników wagi ciężkiej, których zdecydowanie bym pokonał. Jest też wielu takich z którymi miałbym bardzo duże problemy i mogliby mnie pokonać. Bądźmy realistami. Jestem mniejszy od nich. Mógłbym walczyć z Werdumem każdego dnia i codziennie. Dlaczego? Ponieważ on nie jest największy. Zawodnicy wagi ciężkiej byliby jednak dużym wyzwaniem. Nie koniecznie w kwestii umiejętności, ale w kwestii sprawlu, klinczu i swojej wagi. To wszystko zabrałoby mi sporo energii, by skończyć walkę.”

Nie powinniśmy jednak robić sobie dużych nadziei na ten pojedynek o ile w ogóle do niego dojdzie. Jon Jones boryka się teraz z prywatnymi problemami spowodowanymi wypadkiem samochodowym, którego był sprawcą oraz ucieczką z miejsca zdarzenia. Ta sprawa już kosztowała go utratę tytułu mistrza wagi półciężkiej. Nie wiadomo też jaki zapadnie ostateczny wyrok i czy po tym wszystkim Jones będzie jeszcze chciał wrócić do MMA.

Na razie Fabricio Werdum musi się skoncentrować na pierwszej obronie tytułu.

4 thoughts on “Fabricio Werdum chce super walki z Jonem Jonesem

  1. fajnie sie gada o jakis super fightach ale nie o takich walkach jak danego zawodnika nawet nie ma Jon Jons jak wróci to do swojej dywizji to po pierwsze za nim do wagi ciezkiej to tam juz moze sie duzo zmienic ale ten fight mógłby byc ciekawy napewno

  2. Boje sie ze nawet jak JJ wroci to juz nie bedzie niestety taki sam jak kiedys… 🙁 Pettis przegral, CV tez 🙁 JJ sam sie wykonczyl… Rok degradacji mistrzow… Weidman ktorego nie lubialem jak jedyny ma pas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *