Emil Weber Meek jest bliski podpisania kontraktu z UFC

Thomas Rasmus Skaug / Dagbladet
Thomas Rasmus Skaug / Dagbladet

Pochodzący z Norwegii, 27-letni Emil Meek (8-2-1, 1 NC) może wkrótce spełnić swoje marzenie zostając zawodnikiem UFC.

Głośno o Meeku zrobiło się po jego imponującym i zaskakującym zwycięstwie z Rousimarem Palharesem, którego znokautował w zaledwie 45 sekund pierwszej rundy na gali Venator FC 3. Niewielu spodziewało się takiego przebiegu walki znając Brazylijczyka i styl walki.

Teraz na Emila Meeka czekają nowe wyzwania i całkiem prawdopodobne, że zostaną one postawione przed nim już w UFC. Dziennikarz MMAFighting.com Ariel Helwani napisał na swoim Twitterze, że „Valhalla” jest bliski podpisani kontraktu z UFC. Debiut w oktagonie miałby się odbyć jeszcze w tym roku.

Emil Meek w rozmowie z serwisem Dagbladet po walce z Palharesem powiedział, że Joe Silva poprosił go o telefon po powrocie do domu z Mediolanu. Obaj mieli uzgodnić przyszłość związaną z UFC. Dzisiaj serwis Dagbladet skontaktował się z Meekiem w celu potwierdzenia tych informacji.

„Krążą pogłoski, tak, to prawda. Nie mogę jednak powiedzieć nic więcej niż to o czym już wiadomo.”

Po zwycięstwie z Palharesem, Meek uczestniczył już w spotkaniach z mediami i rozpoczął treningi. Teraz pozostaje czekanie na rozwój sytuacji i dalsze wieści.

„To było wspaniałe zwycięstwo. Ludzie, którzy sądzili, że nie mam szans w tej walce przejrzeli na oczy, a ja w końcu dostałem zapłatę za swój wysiłek.”

Od swojej ostatniej porażki na gali FEN 8 – Summer Edition z Albertem Odzimkowskim w lipcu 2015 roku, Emil Meek stoczył trzy wygrane walki kończąc swoich rywali przed czasem przez poddanie i KO/TKO.

One thought on “Emil Weber Meek jest bliski podpisania kontraktu z UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *