Eddie Alvarez uważa, że UFC używa jego nazwiska, aby wypromować Justina Gaethje

fot. ufc.com

Były mistrz wagi lekkiej UFC Eddie Alvarez uważa, że organizacja chce wypromować nowo pozyskanego Justina Gaethje wykorzystując przy tym jego nazwisko.

Alvarez i Gaethje zostali zestawieni do pojedynku, który ma się odbyć w Little Caesars Arena w Detroit w stanie Michigan na gali UFC 218. Obaj zawodnicy wagi lekkie są także trenerami w 26 sezonie The Ultimate Fighter.

Podczas ostatniego występu w programie UFC Unfiltered, Alvarez powiedział, że zamierza zdradzić plany UFC względem osoby Justina Gaethje.

„Jestem całkowicie wyluzowany, nie jestem typem faceta, który mówi, chcę tego gościa, chcę tamtego gościa. Nie sądzę, żeby UFC chciało mojej walki z [Dustinem] Poirierem, oni lubią Justina Gaethje, chcą go wypromować i chcą użyć do tego mojego nazwiska. Ale zgadnij co? Mam inne plany, wiesz co mam na myśli? Dostaję tę walkę, wiem jak to działa, ponieważ byłem po drugiej stronie, gdy pojawia się młody chłopak, więc widzę, co chcą robić i to jest najzabawniejsza część tego wszystkiego.”

Alvarez będzie chciał w tej walce wrócić na zwycięski tor pokonując Gaethje po tym, jak w ubiegłym roku przegrał walkę z Conorem McGregorem na UFC 205 i stracił tytuł mistrza. Z kolei Justin Gaethje stoczy w UFC swoją drugą walkę po udanym debiucie i zwycięstwie z Michaelem Johnsonem. Dla Gaethje będzie to również szansa na powiększenie swojego nieskazitelnego rekordu do 19 zwycięstw.

Zwycięzca tego pojedynku prawdopodobnie będzie brany pod uwagę jako kolejny pretendent do tytułu, ale będzie musiał poczekać w kolejce gdyż Tony Ferguson i Kevin Lee stoczą w ten weekend na gali UFC 216 pojedynek o tymczasowy pas wagi lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *