Derek Brunson chce zmierzyć się z Michaelem Bispingiem

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Derek Brunson wyraził chęć zmierzenia się z byłym mistrzem wagi średniej UFC Michaelem Bispingiem w swojej następnej walce.

Michael Bisping zapowiedział, że jego kolejna walka będzie tą ostatnią w karierze po dwóch porażkach z rzędu. Bisping ogłosił jakiś czas temu, że chciałby stoczyć ostatnią walkę w Londynie. Jak na ironię, UFC zorganizuje galę w tym mieście 17 marca, będzie to gala UFC Fight Night 127 w The O2 Arena. Wielkim zaskoczeniem było to, że kiedy bilety na tę galę zostały wystawione na sprzedaż, Bisping ogłosił na swoim Twitterze, że nie wystąpi na tym evencie pomimo tego, że podobno miał stoczyć rewanż z byłym mistrzem wagi półciężkiej Rashadem Evanem. Evans stwierdził  nawet, że „problemy kontraktowe” Bispinga skutkowały anulowaniem tego pojedynku.

W związku z tym, Derek Brunson zaproponował siebie jako kandydata do pojedynku z Bispingiem:

„Widzę, że muszę iść do studia Fox, aby znaleźć Michaela Bispinga. Zajmujesz 6 miejsce, ja jestem na miejscu 7 w rankingu. Zróbmy wymianę @ AliAbdelaziz00 @ Mickmaynard2 @ufc @danawhite.”

Derek Brunson w trzech ostatnich walkach wygrał dwie z Danem Kelly i Lyoto Machidą przez nokauty w pierwszych rundach, ale w trzecim starciu zatrzymał go Ronaldo Souza przez TKO w pierwszej rundzie.

Co do Bispinga, to ma za sobą dwie porażki. Pierwsza przegrana przez techniczne poddanie w trzeciej rundzie przyszła w starciu z byłym mistrzem wagi półśredniej Georgesem St-Pierre, który odebrał Anglikowi tytuł mistrza wagi średniej. W zaledwie trzy tygodnie później, Bisping podjął walkę z Kelvinem Gastelumem przegrywając przez nokaut w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *