Demetrious Johnson vs Dominick Cruz? Tak, ale pod jednym warunkiem

David Becker/Zuffa LLC/Getty Images
David Becker/Zuffa LLC/Getty Images

Druga konfrontacja dwóch najbardziej dominujących mistrzów UFC Demetriousa Johnsona i Dominicka Cruza? Brzmi bardzo ciekawie i zapewne wielu chciałoby zobaczyć ich rewanż.

Obaj zawodnicy walczyli ze sobą w 2011 roku na gali UFC on Versus 6 w pojedynku, którego stawką był pas wagi koguciej. Wówczas zwycięzcą starcia był Dominick Cruz, który wygrał przez jednogłośną decyzję. Od tamtej pory wiele się zmieniło w karierach tych dwóch zawodników. Dla Dominicka Cruza zaczął się trudny okres kontuzji, które wyeliminowały go na niemal trzy lata. Od tamtej walki Cruz stoczył zaledwie trzy walki z kolejnymi przerwami na leczenie kontuzji. Dla Demetriousa Johnsona kariera potoczyła się dalej po idealnym torze. Porażka z Cruzem była jego drugą i ostatnią przegraną walką i nie licząc remisu, stoczył dziesięć wygranych pojedynków w wadze muszej zdobywając tytuł i broniąc go ośmiokrotnie.

W ostatnich pojedynkach obaj mistrzowie w swoich dywizjach wygrali pojedynki. W wadze koguciej Dominick Cruz pokonał przez decyzję Urijah Fabera na UFC 199, natomiast Demetrious Johnson wygrał pojedynek w wadze muszej z Henrym Cejudo na UFC 197.

Chociaż mówi się, że kolejnym rywalem Dominicka Cruza miałby być Cody Garbrandt, a przyszłym rywalem  Demetriousa Johnsona ma być zwycięzca 24 sezonu The Ultimate Fighter, to podczas programu UFC Tonight Johnson mówił o walce z Cruzem.

„Pójdę tam (do kategorii koguciej) jeżeli pieniądze będą odpowiednie. Ja i Dominick rozmawiamy o tym okazjonalnie, chcemy dużej kasy”

Co sądzicie o takim rewanżu? Myślicie, że „Mighty Mouse” zrewanżowałby się Cruzowi za poprzednią walkę?

2 thoughts on “Demetrious Johnson vs Dominick Cruz? Tak, ale pod jednym warunkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *